ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Hokejisté Zlína po dvou letech mění název

Velikost textu:

Zlín - Zlínský hokejový klub, sedmý tým uplynulého ročníku nejvyšší domácí soutěže, bude v příští extraligové sezoně startovat pod novým názvem PSG Zlín. Stavební společnost PSG nahradila po dvou letech společnost RI Okna a bude v příštích čtyřech sezonách současně i generálním sponzorem klubu. Dosavadní partner zůstane v roli jednoho z hlavních sponzorů. Zájmem nového generálního sponzora je pozvednout úroveň zlínského hokeje. Spekulovalo se například o návratu reprezentačního útočníka Petra Čajánka, který však plánuje ještě nejméně rok působit v Rusku.

PSG Zlín
PSG Zlín
Otevřít galerii
 • PSG Zlín zdroj: hokej.zlin.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Hráči RI Okna Zlín zdroj: hokej.zlin.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Čajánka považujeme za hokejovou ikonu a pokusíme se jej získat za rok po jeho návratu z Ruska do našeho klubu," uvedl místopředseda představenstva PSG a budoucí viceprezident hokejového klubu Juraj Surovič. Stavební firma PSG se chystá do konce května rozšířit své sponzorování hokeje i do ruského klubu Metalurg Magnitogorsk. 

Pod názvem PSG Zlín bude v nadcházející sezoně vystupovat pouze extraligový tým. Mládežnické týmy budou i nadále startovat pod názvem HC RI Okna Zlín. Částečně se změní logo klubu, žlutomodrá kombinace dresů zůstane i nadále zachována.

"Jsem rád, že se nám podařilo získat ekonomicky silného sponzora, se kterým jsme podepsali nejvyšší finanční smlouvu v historii zlínského hokeje," poznamenal prezident hokejového klubu Martin Janečka.

HC Zlín
HC Zlín
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.