ESA logistika Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Prospal obrátil utkání s Montrealem, radoval se i Ručinský

New York - V úterním utkání mezi Tampa Bay a Montrealem byl v souboji dvou nejproduktivnějších českých hráčů NHL úspěšnější Václav Prospal. Útočník Lightning odpověděl na gólovou trefu Tomáše Plekance ze 30. minuty dvěma brankami a otočil průběh utkání na konečných 3:2. Českobudějovický rodák byl za předvedený výkon oceněn první hvězdou utkání a s dosaženými 25 góly vyrovnal své osobní maximum ze sezony 2005/2006.

Václav Prospal
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Poprvé od 28. listopadu se z gólové trefy radoval český hráč Martin Ručinský, který přidal i asistenci k vítězství St. Louis 4:2 nad Los Angeles. Ručinský, který v novém roce nastoupil teprve k druhému utkání, byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Český útočník Martin Erat se gólem a asistencí podílel na vítězství Nashvillu 4:2 s lídrem soutěže - Detroitem, který prohrál počtvrté v řadě. Rozhodující náskok získali Predators v úvodních deseti minutách, kdy skórovali třikrát, k čemuž přihrávkou přispěl i obránce Marek Židlický. V dresu Red Wings, který hrál bez zraněného brankáře Dominika Haška, si jednu přihrávku připsal Jiří Hudler.

Statistiky úterních zápasů:
Boston - Carolina 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Branky: 55. a 56. S. Thornton - 4. a 7. Ladd, 39. Samsonov (F. Kaberle).
Střely na branku: 34:23. Diváci: 15.300.

NY Islanders - Philadelphia 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Branky: 18. Hunter (Vašíček), 26. Tambellini, 34. Bergenheim, 55. Fedotěnko (Vašíček) - 22. Briere, 38. Hartnell, 59. Lupul. Střely na branku: 47:29.
Diváci: 11.193.

Tampa Bay - Montreal 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)
Branky: 20. a 52. Prospal, 6. Oullet (Hlaváč) - 1. Higgins, 10. Plekanec.
Střely na branku: 36:21. Diváci: 17.420.

Ottawa - Buffalo 1:5 (0:0, 0:1, 1:4)
Branky: 44. Robitaille - 24., 41. a 57. Vanek (na třetí Kotalík), 45.
MacArthur, 57. Pominville. Střely na branku: 26:39. Diváci: 19.564.

Nashville - Detroit 4:2 (3:0, 1:2, 0:0)
Branky: 3. a 35. Radulov (na druhou Erat), 4. Erat, 9. Dumont (Židlický) - 25. Franzén (Hudler), 38. Datsjuk. Střely na branku: 23:42. Diváci: 15.692.

St.Louis - Los Angeles 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Branky: 21. McDonald, 30. Ručinský, 49. McKee (Ručinský), 54. Backes - 14. Frolov, 25. D. Brown. Střely na branku: 34:27. Diváci: 15.688.

Edmonton - Minnesota 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 43. a 45. Brodziak, 19. Pisani, 31. Stoll - 28. Demitra, 56.
Rolston. Střely na branku: 23:40. Diváci: 16.839.

Colorado - Anaheim 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 2. Svatoš - 22. Selänne, 56. Pahlsson. Střely na branku: 33:29.
Diváci: 16.257.

San Jose - Calgary 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 12. Goc, 40. M. Michálek, 49. Rissmiller - 5. Langkow, 23. M.
Smith, 60. Phaneuf, 65. Iginla. Střely na branku: 43:18. Diváci: 17.269.