ČTsport

ČTsport
úterý 18. září 2018 Kryštof

Vítkovice získaly do branky Šindeláře

Velikost textu:

Ostrava - Devětadvacetiletý hokejový brankář Filip Šindelář se stěhuje z Mladé Boleslavi do Vítkovic, kde by měl krýt záda reprezentantovi Jakubu Štěpánkovi a nahradit Marka Pince. Ten si po skončení smlouvy hledá nové angažmá. "Filip je zkušený gólman, který bude v případě potřeby zaskakovat za Štěpánka," řekl vítkovický trenér a generální manažer Alois Hadamczik pro oficiální web klubu.

Hokejový brankář Filip Šindelář
Hokejový brankář Filip Šindelář
Otevřít galerii
 • Hokejový brankář Filip Šindelář zdroj: hchk.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • HC Vítkovice autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Trojkou v záloze bude nadějný mladík a juniorský reprezentant Tomáš Vošvrda. "Vošvrda bude na střídavý start v některém z prvoligových klubů. Dostane tak možnost si pořádně zachytat a pracovat na sobě. Ve Vítkovicích by moc možností neměl," podotkl Hadamczik.

Šindelář odchytal poslední tři sezony v Mladé Boleslavi s tím, že letos vypomáhal formou hostování i prvoligovým celkům Vrchlabí a Poruby. V extralize si v uplynulém ročníku připsal sedmnáct startů.

Vítkovickému klubu se na další dvě sezony upsal reprezentační obránce Michal Barinka, jemuž končila smlouva. Kvůli zraněnému rameni, které si pochroumal na světovém šampionátu ve Švýcarsku, však zmešká část letní přípravy. "Michal má teď s ramenem hlavně odpočívat. Ve čtvrtek by se měl podrobit důkladnému vyšetření a v příštím týdnu pak operaci. Pokud bude probíhat vše tak, jak má, měl by stihnout větší část letní přípravy," uvedl Hadamczik.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.