ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Zedník při zásahu bruslí ztratil asi dva litry krve

Velikost textu:

Buffalo (USA) - Útočník Floridy Richard Zedník při nedělním zásahu bruslí Olliho Jokinena do krku ztratil asi dva litry krve. Z hrůzostrašného zranění však s největší pravděpodobností vyvázne bez následků. Lékaři z nemocnice v Buffalu mu chirurgicky spravili rozříznutou tepnu, slovenský hokejista je na jednotce intenzivní péče při vědomí a komunikuje s personálem.

Krk hokejisty Richarda Zednika byl zasažen bruslí spoluhráče Olliho Jokinena.
Krk hokejisty Richarda Zednika byl zasažen bruslí spoluhráče Olliho Jokinena.

Ošetřující lékařka Sonya Noorová řekla, že nejsou patrné žádné známky poškození mozku, které při podobných zraněních hrozí. "Vypadá velmi dobře, je vzhůru, orientuje se. Pamatuje si, co se stalo," řekla v pondělí novinářům.

Navzdory velké ztrátě krve nebyl Zedníkův život v bezprostředním ohrožení, podle Noorové měl notnou dávku štěstí. Jednatřicetiletý útočník, za nímž do Buffala přiletěla manželka Jessica, stráví na jednotce intenzivní péče ještě jeden den a podle lékařů by mohl na konci týdne opustit nemocnici. Bude trvat šest až osm týdnů, než se úplně uzdraví, ale Zedník už by rád znovu hrál. Lékařka vyprávěla, že se jí ptal, kdy se bude moci vrátit na led.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.