ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Jedničkou hokejové reprezentace bude na úvod MS Štěpánek

Velikost textu:

Kloten (Švýcarsko) - Brankářskou jedničkou české hokejové reprezentace bude v úvodu mistrovství světa ve Švýcarsku Jakub Štěpánek. Hlavní kouč Vladimír Růžička s asistenty Josefem Jandačem a Ondřejem Weissmannem se rozhodli, že pro začátek vsadí na vítkovický talent, se kterým na soupisku v pátek nahlásí i Martina Pruska. Velmi pravděpodobné také je, že v sobotním úvodním zápase proti Dánsku nastoupí mužstvo se třemi kompletními formacemi.

Jakub Štěpánek
Jakub Štěpánek
Otevřít galerii
 • Jakub Štěpánek autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Sraz české hokejové reprezentace autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/661/66093.jpg?1233686273

"Na soupisce by mělo být sedmnáct hráčů. V NHL jsou ještě ve hře nějací hráči, a nechceme se proto unáhlit," řekl Jandač po podvečerním tréninku. Zatímco mezi obránci je situace ještě nejasná, v útoku by na začátku měla mimo hru zůstat čtveřice Josef Vašíček, Roman Červenka, Michael Frolík a Rostislav Olesz.


V případě Vašíčka je důvodem jeho zdravotní stav. Hráč ruské Jaroslavle má totiž problémy s kolenem a trenéři chtějí v přípravě vyzkoušet, jak se jeho tělo vyrovná se zátěží. "Naložíme mu a uvidíme, jestli vydrží. Pak ho případně dopíšeme," vysvětlil Jandač. 

Urostlý centr na tréninku v Klotenu alternoval ve středu třetí formace s Jaroslavem Hlinkou, který jinak bude v sobotu hrát se Zbyňkem Irglem a Jakubem Klepišem. Druhý útok budou tvořit Aleš Kotalík, Jan Marek a Tomáš Rolinek.
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.