ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Hokejovou Plzeň bude trénovat exsparťan Jelínek

Velikost textu:

Plzeň - Novým trenérem hokejistů Plzně se stal Marian Jelínek, který dosud působil jako asistent Františka Výborného na střídačce Sparty. V Plzni nahradí Pavla Hynka, který naopak zamířil do pražského klubu. Západočeští semifinalisté uplynulého extraligového ročníku byli posledním klubem v domácí nejvyšší soutěži, který neměl obsazen post hlavního trenéra. Jelínek přiznal, že byl v kontaktu s generálním manažerem a kapitánem týmu Martinem Strakou několik týdnů.

Marian Jelínek
Marian Jelínek
Otevřít galerii
 • Marian Jelínek autor: ČT24, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Plzeň se raduje z postupu do semifinále autor: Mlejnková Alexandra, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Kontaktoval mě, zda bych měl zájem. Velmi mě to potěšilo. S Martinem jsme se domluvili, že pokud v klubu zůstane, budeme dál jednat. Hovořili jsme spolu teď v neděli a včera (v pondělí) jsem již byl v Plzni a dohodli jsme poslední detaily," uvedl Jelínek, který si nabídky Lasselsbergeru hodně váží. Pětačtyřicetiletý Jelínek působil ve Spartě pět let, v průběhu letošní sezony se však s pražským klubem dohodl, že už na postu asistenta nebude pokračovat. V Plzni by měl spolupracovat s Milanem Razýmem a Rudolfem Pejcharem, kteří byli u týmu i v minulé sezoně.

"Hovořil jsem o Plzni s Pavlem Hynkem a ten mi dal na Milana (Razýma) ty nejlepší reference. Než si vybírat z pěti jmen, rozhodl jsem se pro Milana, který tým i prostředí zná a s Pavlem se výborně doplňovali. Těším se na naši spolupráci," řekl Jelínek. Těší se už i na proslulou atmosféru na plzeňském stadionu. "Plzeň, to bylo vždy hokejové město a je zde báječná kulisa," podotkl.

Plzeňské angažmá bude první Jelínkovou zkušeností na postu hlavního kouče. Bývalý osobní trenér Jaromíra Jágra v minulosti působil jako konzultant či asistent u seniorské reprezentace. V březnu se spekulovalo o jeho možném odchodu do Kontinentální ligy, kde se o něj i o Františka Výborného zajímaly Omsk a Magnitogorsk. Ani jeden z těchto klubů však sparťanské duo nakonec neangažoval.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.