ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Extraligovou Kometu Brno posílí útočník Selingr

Velikost textu:

Brno - Hokejisty Komety Brno posílí třicetiletý útočník Pavel Selingr, který byl v této sezoně nejproduktivnějším hráčem Znojma. Vedle něj míří do týmu extraligového nováčka také zbytek první znojemské útočné řady Jiří Dopita a Roman Erat a také Radek Procházka. Už dříve získala Kometa reprezentačního obránce Angela Krsteva a Pavla Mojžíše. "Mým cílem bylo získat ze Znojma elitní první útok a samozřejmě i některé další hráče. Dopita, Erat a Procházka by měli podepsat smlouvy tento čtvrtek," řekl spolumajitel Komety Brno Libor Zábranský.

Pavel Selingr
Pavel Selingr
Otevřít galerii
 • Pavel Selingr zdroj: hcorli.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Kometa Brno autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/773/77222.jpg?1238599119

Kromě toho už Kometa získala dalších pět hráčů, kteří měli ve Znojmě smlouvy. Za Brno budou hrát brankář Jiří Trvaj, obránci Martin Rýgl, Lubomír Štach a útočníci Václav Meidl s Jaroslavem Svobodou.

Selingr je především bránícím útočníkem. V extralize odehrál 607 utkání, vstřelil v nich 89 gólů a přidal 98 asistencí. V nejvyšší soutěži hrál ve Zlíně, Opavě, Třinci, Vsetíně, Vítkovicích, Karlových Varech a v posledních čtyřech sezonách působil ve Znojmě. V té poslední dal v 64 zápasech 16 gólů a na 22 přihrál. 


Největším Selingrovým úspěchem v dosavadní kariéře je druhé místo v extralize, ke kterému pomohl před sedmi lety Vítkovicím. Před deseti lety si připsal i jeden reprezentační start v Žilině proti Slovensku. Na mistrovství světa v Norsku, kde získali čeští hokejisté zlaté medaile, se ale tehdy nedostal.

Fanoušci Komety Brno
Fanoušci Komety Brno
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.