ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Do Komety Brno přichází zkušený obránce Krstev

Velikost textu:

Brno - Do čerstvě extraligové Komety Brno přijde posila v podobě osmadvacetiletého zkušeného extraligového obránce a reprezentanta Angela Krsteva. Ten míří do jihomoravského klubu z Vítkovic. V současné době je Krstev v širším reprezentačním výběru, který se v Liberci připravuje na mistrovství světa. Hlavním problémem, proč opouští ostravský tým, jsou prý patrně finance. "V Krstevovi jsme získali kvalitního a zkušeného obránce. Tento krok je po získání extraligy součástí naší koncepce při posilování týmu. Jeho předností je bojovnost," uvedl dnes majitel Komety Libor Zábranský.

Souboj Angela Krsteva s Jyrki Välivaarou
Souboj Angela Krsteva s Jyrki Välivaarou
Otevřít galerii
 • Souboj Angela Krsteva s Jyrki Välivaarou autor: Heikki Saukkomaa, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Kometa Brno autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/773/77222.jpg?1238599119

"Akorát jsem slyšel, že by to mělo být hotové a Kometa převzala moji smlouvu. Sám jsem však nevěděl, že se něco takového chystá," řekl Krstev novinářům na reprezentačním srazu v Liberci. Vítkovice se snaží ušetřit, snížit rozpočet a dochází tedy i na hráčské smlouvy. "Ve Vítkovicích jsme se o nějakých částkách nebavili, ale já bych asi na nějaké snižování platu stejně nepřistoupil," připustil Krstev.

Další štaci bere s nadhledem. "Beru to z té hokejové a profesionální stránky. Prostě další hokejový tým. Kde budu, tam se budu snažit odvádět co nejlepší výkony a vyhrávat," ujistil Krstev. Bude to prý mít svá pozitiva i negativa, podobně jako jinde. "Uvidíme časem, jaký krok to bude. Pozitivní je, že to mám teď o dvě hodiny blíž domů. Negativní je další stěhování," řekl s úsměvem Krstev.

Český matador s bulharskými kořeny

Zatím největším úspěchem bulharského rodáka, který získal před deseti lety české občanství, je zisk zlaté medaile na mistrovství světa dvacítek v roce 2000 ve Švédsku. Extraligu hraje Krstev od osmnácti let, začínal ve Slavii Praha a postupně si zahrál také v Litvínově, Českých Budějovicích, Liberci a naposledy ve Vítkovicích.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.