ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Jágr přiletěl domů a potvrdil, že na MS bude hrát

Velikost textu:
aktualizováno 12. 4. 2009 13:23

Praha - Viditelně v dobré kondici a dobré náladě přiletěl do Prahy hokejový útočník Jaromír Jágr, který bude hlavní postavou české reprezentace na mistrovství světa. Pro hvězdného kladenského odchovance skončila sezona v ruském Omsku již v polovině března, ale k národnímu týmu se Jágr připojí až příští týden v Liberci, kde si zahraje na závěrečném turnaji seriálu Euro Hockey Tour. Hned po příletu sedmatřicetiletý hráč ujistil, že má stále v plánu na šampionátu ve Švýcarsku startovat. "Už dříve jsem řekl, že když budu zdravý, tak pojedu," uvedl Jágr.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr
Otevřít galerii
 • Jaromír Jágr autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/404/40304.jpg?1221057184
 • Jaromír Jágr autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Přestože pro něj klubová sezona skončila už 16. března, zůstal v Omsku až do konce tohoto týdne. "Rozhodl jsem se, že to pro mě bude takhle nejjednodušší," řekl. Navíc vzal v potaz i fakt, že národní tým se teprve tvoří. "Hráči, kteří na mistrovství pojedou, tady nebyli. Kdyby tady byli, přijel bych," řekl Jágr.

Dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru se nejprve připravoval sám a poté se spoluhráči z Avangardu, kteří měli po vyřazení ve čtvrtfinále play off Kontinentální ligy dva týdny dovolenou. "Donutit se trénovat sám, bez trenéra, není nikdy jednoduché. Ještě v mých letech... Měl jsem ale k dispozici led, posilovnu a mohl jsem chodit dvakrát třikrát denně na led. Pak jsme měli kvalitní tréninky. Jediný problém může být to, že jsem dlouho nehrál zápas," podotkl mistr světa z roku 2005.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.