ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Do Mladé Boleslavi přichází hokejisty trénovat kouč Čermák

Velikost textu:

Mladá Boleslav - Hokejisty Mladé Boleslavi bude v příští sezoně trénovat Vladimír Čermák. Dosavadní kouč prvoligových Benátek nad Jizerou, který působil v minulosti i jako asistent v Liberci, podepsal s vedením nejhoršího celku letošní extraligy roční smlouvu. Pětapadesátiletý Čermák nahradí na postu hlavního kouče Jaromíra Šindela, jenž tým vedl ve druhé polovině sezony společně s Jiřím Šejbou a Leo Gudasem. Zda budou oni u týmu pokračovat, zástupci klubu neuvedli, blíže se k tomu nechtěl vyjádřit ani samotný Čermák.

BK Mladá Boleslav
BK Mladá Boleslav
Otevřít galerii
 • BK Mladá Boleslav autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/574/57386.jpg?1229076882
 • Hokejisté Mladé Boleslavi slaví úspěch autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Sportovní manažer Boleslavi je mimo republiku a ještě spolu musíme dořešit řadu věcí. Nerad bych se k tomu teď vyjadřoval," řekl Čermák. Sportovnímu úseku středočeského klubu nově šéfuje Luděk Bukač mladší, jenž je v zámoří a do Česka by se měl vrátit po Velikonocích.

Čermák působil od roku 2006 jako asistent v Liberci, nejprve s Josefem Palečkem a poté s Dušanem Gregorem. Loni v říjnu byl stejně jako slovenský kouč od týmu odvolán a poté se stal trenérem farmy Tygrů v první lize. Benátky nad Jizerou dovedl do play off, ve kterém jeho tým nečekaně vyřadil v osmifinále Chrudim. Následně Benátky nestačily na Ústí nad Labem.

"Po sezoně jsem dostal několik nabídek. Mimo jiné od Liberce, abych pokračoval dál v Benátkách. Nakonec ale byla nejzajímavější ta z Mladé Boleslavi," uvedl Čermák.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.