ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Špaček na MS startovat nebude

Velikost textu:

Praha - Hokejový obránce Jaroslav Špaček je dalším hráčem, kterého si musel trenér Vladimír Růžička škrtnout ze seznamu možných posil z NHL pro mistrovství světa ve Švýcarsku. Pětatřicetiletý bek Buffala se omluvil s ohledem na dlouhodobé problémy s třísly.

Jaroslav Špaček
Jaroslav Špaček
Otevřít galerii
 • Jaroslav Špaček zdroj: mikelynaugh.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Sraz české hokejové reprezentace autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/661/66093.jpg?1233686273

"Můj zájem ho potěšil, ale bohužel má zdravotní problémy. Trápí ho třísla. Hraje to na jedné noze. A já s sebou nechci tahat hráče se zraněním," uvedl Růžička. 

Jméno olympijského vítěze z Nagana a trojnásobného světového šampiona se v širší nominaci objevilo překvapivě, neboť Špaček po olympiádě v Turíně 2006 oznámil, že v reprezentaci končí. Podle Růžičky se však v budoucnosti ještě může v národním týmu objevit. "Domluvili jsme se předběžně na únorovou olympiádu ve Vancouveru," řekl Růžička.


Špaček je již druhým hvězdným obráncem z pondělí zveřejněného výběru, který se Růžičkovi omluvil. Ze zdravotních důvodů svůj start vyloučil i Tomáš Kaberle z Toronta. Nepravděpodobně vypadá i případná nominace Lukáše Krajíčka z Tampy, jenž má dlouhodobé problémy s nohou a po sezoně jej čeká blíže nespecifikovaný lékařský zákrok.
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.