ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

O extraligovou licenci Znojma se uchází Dukla Jihlava, Chomutov a Kometa Brno

Velikost textu:

Jihlava - Prvoligová Dukla Jihlava je jedním z hokejových klubů, které se ucházejí o koupi extraligové licence od Znojma. Šéf týmu z Vysočiny Bedřich Ščerban měl kvůli tomu ve středu schůzku se znojemským majitelem Jaroslavem Vlasákem, který v pátek po utkání s Českými Budějovicemi oznámil, že klub z ekonomických důvodů v extralize končí.

HC Dukla Jihlava
HC Dukla Jihlava
Otevřít galerii
 • HC Dukla Jihlava zdroj: www.hcdukla.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Hokejisti HC Dukla Jihlava zdroj: www.hcdukla.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/760/75942.jpg?1238076342

"Mohu potvrdit, že licence byla hlavním tématem našeho setkání. Pan Vlasák mi řekl, že se vedle Jihlavy zajímají o znojemskou licenci další dva kluby," uvedl Ščerban na stránkách jihlavského klubu. Zbývajícími zájemci by podle neoficiálních zpráv měly být Chomutov a Kometa Brno. S výjimkou Dukly ale nikdo další neodkryl své záměry.

Ze schůzky se znojemským majitelem nechtěl Ščerban dělat předčasné závěry. Nyní se chystá jednat s obchodními partnery jihlavského klubu, zda by byli ochotni přispět vyšší částkou do rozpočtu. Do plánů o zakoupení extraligy prý ale Ščerban nechce zatahovat město, od kterého peníze požadovat nebude.

Ščerban chce mít příští týden všechny nezbytné podklady. "Potřebujeme splnit tři základní požadavky. Rekonstrukci Horáckého zimního stadionu, fungující mládež a pochopitelně rozpočet. Získání extraligy ale pro mě není fikcí, mám jasnou představu, jak by mohlo být všechno funkční," uvedl Ščerban, podle nějž je šance na extraligu minimálně padesátiprocentní.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.