ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Maďarský hokejový reprezentant Ocskay zemřel na infarkt

Velikost textu:
aktualizováno 25. 3. 2009 15:08

Budapešť - Třiatřicetiletý útočník Gábor Ocskay, člen maďarské hokejové reprezentace, zemřel ve středu na infarkt. Ocskay hájil dres týmu Alba Volán ze Székesfehérváru, který se stal v pondělí staronovým šampionem. V úterý večer se mu udělalo špatně a omdlel. V minulosti už mu lékaři diagnostikovali slabost srdečního svalu, nakonec mu ale povolili pokračovat v kariéře.

Hokejový útočník Gábor Ocskay
Hokejový útočník Gábor Ocskay

Ocskay odehrál za reprezentaci, která se letos po 70 letech představí v elitní skupině mistrovství světa, celkem 187 zápasů. Během kariéry získal devět titulů maďarského mistra. Třikrát byl vyhlášen nejlepším hráčem země a byl považován za jednoho z nejlepších v celé historii maďarského hokeje.

Ocskay byl podle klubových informací naposledy na pravidelné lékařské prohlídce v lednu a měl být v pořádku. "Je to otřesné. V sobotu jsme spolu získali mistrovský titul a teď jsme přišli o našeho nejlepšího hráče a skvělého přítele," reagoval zkroušený reprezentační obránce a spoluhráč z Alby Volán Viktor Tokaji. "Pro mě je těžko pochopitelné, co se stalo. Občas si stěžoval na únavu, ale sezona je náročná, a proto se nikdo nedivil," uvedl kapitán reprezentace Balázs Kangyal. 

Ocskay je dalším elitním maďarským sportovcem, který v poslední době zemřel na srdeční zástavu. V červnu loňského roku takto přišel o život během tréninku olympijský vítěz v rychlostní kanoistice György Kolonics.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.