ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Hokejová extraliga ve Znojmě po deseti sezonách končí

Velikost textu:

Znojmo - Po deseti sezonách hokejová extraliga ve Znojmě skončí. Majitel klubu Jaroslav Vlasák nenašel generálního sponzora a nyní bude hledat zájemce o licenci na nejvyšší soutěž. Své rozhodnutí Vlasák oznámil po dnešním posledním domácím zápase s Českými Budějovicemi, i když tým čeká ještě nedělní duel na jihu Čech.

HC Orli Znojmo
HC Orli Znojmo
Otevřít galerii
 • HC Orli Znojmo autor: -, zdroj: www.hcorli.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/388/38774.jpg?1220278986
 • Znojemský hokejista Pavel Selingr zdroj: hcorli.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/750/74974.jpg?1237586910

S koncem sezony vyprší smlouva hlavnímu sponzorovi, kterým je akciová společnost E.ON, a kontrakt už nebude prodloužen. "Až do poslední chvíle jsem jednal o generálním sponzorovi. Na tom záleželo setrvání extraligy ve Znojmě. Sponzora se sehnat nepodařilo. Ve znojemském hokeji už od příští sezony nebudu působit," řekl Vlasák, který se v nejbližších dnech pokusí extraligovou licenci prodat některému z prvoligových zájemců. 

"Zatím jsem s nikým nejednal. Ale v úvahu přichází několik klubů," uvedl. Podle neoficiálních zpráv už Vlasák jednal s Olomoucí, která ale nabídku z ekonomických důvodů stáhla. V úvahu připadá Chomutov, či v případě neúspěchu ve finále první ligy nebo v baráži Kometa Brno a Ústí nad Labem. "Zatím se jedná o spekulace, rozhodne se až v nejbližších dnech," dodal Vlasák. Zatím není ani jisté, zda by se hrála ve Znojmě v příští sezoně první liga. Všechno bude záviset na ekonomické situaci.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.