Kooperativa NBL 2023/2024

Vítkovice jsou sedmým čtvrtfinalistou, Plzeň v Třinci zaváhala

Třinec – Hokejisté Plzně ve třetím kole předkola extraligového play off poprvé zaváhali a postup jim do čtvrtfinále jim dnes unikl. Třinec uhájil naději na postup díky vítězství 2:0. Ačkoli se dlouho zdálo, že Plzeň postoupí, a po druhé třetině byl stav zápasu ještě 0:0, v závěrečné části vstřelil gól Balej ve 48. minutě a těsně před koncem utkání v 57. minutě zvýšil Květoň. Třetí gól padl hned poté, kdy se Plzeň rozhodla nastoupit na plochu v šesti, Petřek potom dostal puk do její prázdné brány.

Naopak Vítkovice vyhrály i po přesunu do Liberce a postup do čtvrtfinále play off si zajistily v nejkratším možném termínu. Utkání plné vyloučení vyhrály 3:1. První gól vstřelil Burger již v 8. minutě hry. Skóre se potom změnilo až ve druhé třetině, kdy se opět trefil Burger a zvýšil na 2:0 pro Plzeň. Ve 33. minutě snížil Kašpařík, ale byl to poslední gól Liberce v této sezoně. Po třičtvrtěhodině hry totiž Vítkovice ještě zvýšily na konečných 3:1 a severočeským hokejistům již nepomohla ani power play v závěru zápasu.

Více informací, reportáže a fotogalerie z jednotlivých zápasů nabízí server hokejzive.cz.