ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Hokejovou osmnáctku převzali před dubnovým MS Sýkora s Musilem

Velikost textu:

Praha - K překvapivému kroku dnes přistoupil výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje - odvolal trenéry reprezentace do 18 let Zdeňka Čecha a Radka Kampfa. Před světovým šampionátem, který se uskuteční v dubnu v USA, tým převezmou současný kouč národního týmu do 20 let Marek Sýkora a František Musil, jenž v minulé sezoně působil jako asistent u seniorské reprezentace.

Překonaný brankář
Překonaný brankář
Otevřít galerii
 • Překonaný brankář zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/30/2907.jpg?1199461640
 • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

K nečekanému kroku se vedení svazu rozhodlo po neúspěchu na nedávném turnaji pěti zemí ve švédském Nyköpingu, kde osmnáctiletí hráči zcela propadli. Po čtyřech porážkách obsadili poslední místo s výrazně záporným skóre 8:23.

Čech skončil poté, co na výkonném výboru přednesl zprávu o vystoupení týmu na turnaji. O svém odvolání se však dozvěděl až cestou domů do Zlína od novinářů.

Jednání na výboru prý nijak bouřlivé nebylo. "Vyslechli si, co jsme jim řekli. Ani si nemyslím, že by situace byla nějak kritická. Vysvětlili jsme jim, že mužstvo ve Švédsku hrálo v nějakém složení a na mistrovství světa by byla sestava hodně jiná," uvedl Čech. Překvapivé rozhodnutí funkcionářů ale rozebírat nechtěl. "Překvapivé to je, ale je to realita," dodal.

Také Sýkora byl zaskočen, když se dozvěděl, že by měl osmnáctku převzít. "Něco podobného jsem nečekal, ale nedá se s tím nic dělat. Výkonný výbor tak rozhodl," prohlásil Sýkora. Rozhodnutí hokejového svazu je podle něj krizovým scénářem. "Já si teď musíme vše prostudovat a sám v sobě mám řadu otázek, na které budu muset najít odpovědi," uvedl zkušený kouč, jenž tým do osmnácti let vedl v minulé sezoně a postoupil s ním z první divize zpět do elitní skupiny mistrovství světa.

Prvním Sýkorovým úkolem bude sestavit realizační tým. "Kompromisy asi dělat nebudu," naznačil, že složení osob kolem osmnáctky se změní. Asistenta Musila mu po jeho souhlasu přidělil výkonný výbor.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.