ČEZ Extraliga 2023/2024

Michálek přispěl gólem k obratu San Jose na ledě Bostonu

Boston - Hokejisté San Jose předvedli skvělý obrat v úterním duelu dvou aktuálně nejlepších týmů NHL, když na ledě Bostonu čtyřmi góly v třetí třetině otočili skóre z 1:2 na konečných 5:2. Vítězný třetí gól vstřelil ve 48. minutě český útočník Milan Michálek, který si připsal svou patnáctou trefu v sezoně.

Milan Michálek
zdroj: AP

Podobný obrat se povedl také hokejistům Floridy, kteří v duelu s Torontem prohrávali v průběhu třetí třetiny už 1:4, ale nakonec zvítězili 5:4 v prodloužení. Brankář Tomáš Vokoun přispěl k triumfu Panterů 35 úspěšnými zákroky, na dvě branky přihrál útočník Kamil Kreps.

Vyrovnávací čtvrtý gól a vítězný pátý vstřelil Richard Zedník. Slovenský kanonýr tak oslavil první výročí svého hrůzostrašného zranění, kdy mu přesně před rokem na ledě Buffala brusle spoluhráče Olliho Jokinena přeřízla krční tepnu a on málem vykrvácel.