ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Švédské hry vyhráli domácí hokejisté s plným bodovým ziskem

Velikost textu:

Stockholm – Hokejisté Švédska ovládli domácí část série Euro Hockey Tour. Po vítězstvích nad Rusy a Čechy zdolali také Finsko 4:0. V přímém souboji dvou neporažených celků o vítězství ve Švédských hrách byla dlouho situace vyrovnaná, góly začaly padat až v závěru druhé třetiny. Všechny ovšem skončily ve finské síti. Domácí tým vyhrál ve Švédských hrách již podesáté z devatenácti odehraných ročníků.

Švédský brankář
Švédský brankář

Domácí si hned v úvodu vynutili přes půl minuty dlouhou přesilovku pět na tři, gólově zužitkovat ji však nedokázali. Naopak po skončení prvního z trestů se do brejku dostal Voutilainen, ale v koncovce minul Holmqvistovu branku. Na začátku osmé minuty si zahráli v početní výhodě také Finové, ale Kapanen v největší šanci netrefil kotouč, jež mohl poslat do odkryté branky.

Ve 27. minutě mohl otevřít skóre Weinhandl po spolupráci s Martenssonem, Tarkki však odolal bez úhony. Krátce po skončení první poloviny hrací doby zamířil na trestnou lavici Laine a v následné přesilovce vystřelil Magnus Johansson od modré čáry a dostal puk za záda finského brankaře Tarkkiho. Oba týmy posléze nevyužily ještě další přesilovky.

Velký krok k turnajovému vítězství udělal výběr Tre Kronor na začátku 42. minuty, kdy Martensson za přispění hostující obrany dostal puk za Tarkkiho záda a zvýšil na 2:0. Finové nerezignovali, vzápětí mohl snížit tečí Pyörälä, Holmqvist však skvěle zasáhl. Finský nápor se domácí lavička rozhodla zastavit v končící 55. minutě i za cenu oddechového času.

Krátce po zahájení hry hráli Švédové v šesti a k time outu sáhli i Finové, kteří v tu chvíli potřebovali k vítězství v celém turnaji tři branky. Následovala hra bez brankáře, velký tlak Suomi, ale necelé dvě minuty před koncem přidal třetí švédský gól Omark, na který mu asistoval brankář Holmqvist. Skóre uzavřel po samostatné akci Widing, Finsko se přes střeleckou převahu v poměru 37:26 gólu nedočkalo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.