ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Na srazu hokejové reprezentace chyběli jen Marek a Rolinek

Velikost textu:
aktualizováno 3. 2. 2009 19:46

Praha - Pouze útočníci Magnitogorsku Jan Marek a Tomáš Rolinek, kteří ještě dnes dohrávali v Kontinentální lize zápas na ledě Togliatti, chyběli na dnešním srazu české hokejové reprezentace v pražské O2 Areně. Svěřenci Vladimíra Růžičky tam začali přípravu na třetí díl Euro Hockey Tour. Turnaj LG Hockey Games zahájí ve čtvrtek v libeňské hale utkáním proti Finsku, v pátek pak zamíří k duelům se Švédskem a Ruskem do Stockholmu.

Sraz české hokejové reprezentace
Sraz české hokejové reprezentace

Oproti původní nominaci musel udělat trenér Růžička tři změny v útoku. Kvůli chřipce vypadli z týmu hvězdný Jaromír Jágr, jehož slibovaná účast rychle vyprodala O2 Arenu na čtvrteční duel, i jeho spoluhráč z Omsku Jakub Klepiš. Přetrvávající potíže s ramenem vyřadily slávistu Romana Červenku. Jejich místa zaujali Petr Kumstát z Karlových Varů, Václav Nedorost z Liberce a Tomáš Kůrka z Českých Budějovic.

Přes tři omluvenky a především Jágrovu absenci se ale cíle týmu vyhlášené při nominaci nemění. "Určitě bychom chtěli konečně porazit Rusy. Je to příprava na MS a budeme se rvát o výsledky," podotkl kouč. Vyprodaná hala ve čtvrtek proti Finsku podle něj nebude pro hráče více zavazující než v jiných zápasech.

Nominace:

Brankáři: Miroslav Kopřiva, Lukáš Mensator
 
Obránci: Michal Barinka, Angel Krstev, Ondřej Němec, Petr Čáslava, Karel Rachůnek, Jan Platil, Zdeněk Kutlák, Pavel Skrbek 

Útočníci: Václav Skuhravý, Petr Kumstát, Jan Marek, Tomáš Rolinek, Jaroslav Bednář, Tomáš Netík, Radim Vrbata, Václav Nedorost, Tomáš Kůrka, Leoš Čermák, Petr Čajánek, Jaroslav Hlinka, Zbyněk Irgl

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.