ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

V nominaci českých hokejistů nahradil Červenku Kůrka

Velikost textu:

Praha - Slávistický hokejový útočník Roman Červenka se kvůli přetrvávajícím problémům s ramenem nezúčastní LG Hockey Games v Praze a ve Stockholmu. Na třetím dílu Euro Hockey Tour nahradí druhého nejproduktivnějšího hráče extraligy českobudějovický Tomáš Kůrka.

Oceláři Třinec - Slavia Praha
Oceláři Třinec - Slavia Praha
Otevřít galerii
 • Oceláři Třinec - Slavia Praha autor: Sznapka Petr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Vladimír Růžička autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Kouč Vladimír Růžička musel sáhnout už ke třetí změně. Pro nemoc se totiž omluvili hvězdný Jaromír Jágr i jeho spoluhráč z Omsku Jakub Klepiš. Jejich místa zaujali Petr Kumstát z Karlových Varů a Václav Nedorost z Liberce. 

Sedmadvacetiletý Kůrka, který je s 28 body za 16 branek a 12 asistencí z 45 utkání nejproduktivnějším hráčem Mountfieldu, loni na turnaji ve Stockholmu v národním týmu debutoval a bude mít možnost rozšířit tehdejší tři starty. Při Červenkových problémech nebude moci Růžička využít spolupráci nejproduktivnějšího dua extraligy, které tvoří Červenka s Jaroslavem Bednářem. 

Český národní tým se sejde v úterý v podvečer v pražské O2 Aréně. O dva dny později se Růžičkovi svěřenci v Praze utkají v úvodním zápase turnaje s Finskem. V pátek poté odletí do Stockholmu, kde je v sobotu čeká duel s domácím výběrem a v neděli nastoupí proti Rusku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.