ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Jágr ze zdravotních důvodů nejede na Švédské hry

Velikost textu:

Praha - Česká hokejová reprezentace se bude muset na nadcházejících Švédských hrách obejít bez největší hvězdy Jaromíra Jágra. Opora ruského Omsku se dnes trenérovi národního týmu Vladimíru Růžičkovi omluvila ze zdravotních důvodů. Místo Jágra byl do reprezentace povolán karlovarský útočník Petr Kumstát. "Má chřipku, a nebude proto hrát ani v dnešním zápase Kontinentální ligy," prohlásil tiskový mluvčí národního týmu Pavel Bárta.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

Zejména díky možnosti vidět Jágra přitom čeští fanoušci vyprodali čtvrteční zápas v Praze, ve kterém se Česko utká v zahajovacím utkání třetího dílu seriálu Euro Hockey Tour s Finskem. Do Stockholmu, hlavního dějiště turnaje, se český tým přesune až v pátek a následně se o víkendu utká se Švédskem a Ruskem.

Slavný kladenský odchovanec se v nominaci na Švédské hry objevil nečekaně. Původně totiž sám hráč i Růžička avizovali, že Jágr se k týmu připojí až při závěrečné přípravě na mistrovství světa. Nakonec ale bylo vše jinak a Růžička se se svým někdejším spoluhráčem domluvil, že Jágr bude reprezentovat již v únoru.

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.