ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Brankář Chábera přestupuje do Sparty, sezonu ale dokončí v Plzni

Velikost textu:

Praha - Hokejový brankář Jan Chábera přestupuje z Českých Budějovic do pražské Sparty. Gólman, který se musel v tomto týdnu po rozhodnutí smírčí komise Českého svazu ledního hokeje vrátit na jih Čech z Mladé Boleslavi, v níž doposud působil, však byl okamžitě uvolněn na hostování do konce sezony do Plzně. Sparta získala místo Chábery slovenského obránce Stanislava Hudce.

Jan Chábera
Jan Chábera
Otevřít galerii
 • Jan Chábera autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • HC Sparta Praha autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/407/40643.jpg?1228223006

"V tomto týdnu jsme ztratili práva na Marka Schwarze a protože máme signály, že Tomáš Duba (který v současnosti hostuje ve Finsku) může mít po konci sezony namířeno do jiného klubu, rozhodli jsme se získat s výhledem do budoucna Jana Cháberu," uvedl generální manažer Sparty Petr Bříza.

Momentální brankářskou jedničkou pražského celku je Tomáš Pöpperle. "Získáním Chábery jsme chtěli rozšířit základnu našich dobrých brankářů. S jeho službami počítáme do budoucna. V nejbližší době bychom však chtěli spoléhat na brankářskou dvojici Tomáš Pöpperle - Filip Novotný," vysvětlil Bříza.

Do Sparty přichází Hudec

S Plzní se zástupci Sparty dohodli ze dvou důvodů. Západočeši mají aktuálně problém s obsazením brankářského postu, neboť Romanu Málkovi ani Pavlu Francouzovi se příliš nedaří, a Sparta má problémy se složením obranných řad. V minulých dnech uvolnila ze svých služeb Františka Ptáčka a Alexandrse Jerofejevse, nyní se jí zranil Libor Procházka. 

"Delší dobu jsme měli zájem získat obránce Petera Smreka, ale jeho uvolnění Plzeň nakonec nechtěla připustit. Jako kompenzace k nám proto přichází Stanislav Hudec," dodal Bříza na adresu hráče, na jehož služby získala i opci.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.