ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Hokejisté Chábera a Posmyk se musí vrátit do Budějovic

Velikost textu:
aktualizováno 20. 1. 2009 19:54

Praha – Hokejový brankař Jan Chábera a obránce Marek Posmyk, kteří působí v týmu Mladé Boleslavi, se musí vrátit do Českých Budějovic. Jihočeský tým musí naopak vrátit odstupné ve výši 1 666 000 korun. Rozhodla tak smírčí arbitráž Českého svazu ledního hokeje. K arbitráži dal podnět českobudějovický tým Mountfield.

Výsledek arbitráže
Výsledek arbitráže
Otevřít galerii
 • Výsledek arbitráže autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jan Chábera autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Chábera s Posmykem působili v Mladé Boleslavi od začátku sezony na hostování, přičemž čtyřiadvacetiletý gólman se ve středních Čechách stal brankářskou jedničkou. Spor mezi kluby vznikl ve chvíli, kdy Mladá Boleslav údajně nedodržela splátkový kalendář při uhrazování odstupného. Jihočeši tak začali chtít oba hráče zpět. Smírčí komise posoudila dostupné podklady a dala za pravdu Mountfieldu. "České Budějovice opakovaně vyzývaly Mladou Boleslav k zaplacení splátek odstupného. Na stole ležela fakta," řekl šéf komise a ředitel extraligy Stanislav Šulc serveru hokej.cz.

Vedení českobudějovického týmu je s rozhodnutím spokojeno, naopak představitelé Mladé Boleslavi se s výsledkem příliš neztotožnili. "V dané situaci k tomu nic říkat nebudu. Snad jen tolik, že pro mě osobně je to obrovské překvapení. To je vše, co k tomu mohu říci. Oficiální stanovisko vydá pan Suk," odkázal na vyjádření generálního manažera trenér a sportovní manažer klubu Jaromír Šindel.

Spor o Cháberu a Posmyka

Generální manažer Českých Budějovic František Joun řekl, že jeho tým oba vracející se hokejisty záhy zařadí do kádru. "Čekám, že k nám brzy nastoupí a jsme rádi, že to tak je," řekl Joun.

Podle Jouna České Budějovice nedošlo k pochybení ani v osobním vztahu vůči Cháberovi. Ten chtěl vypovědět smlouvu, neboť prý nebyl informován o dodatečně vyjednaném o odstupném mezi oběma kluby. Podle původní smlouvy byl gólman, který v létě na jihu Čech podepsal novou dvouletou smlouvu, uvolněn do Mladé Boleslavi na roční hostování zdarma. Za rok se však měl vrátit zpět, pokud by českobudějovická jednička Roman Turek ukončila po této sezoně aktivní kariéru.

"Ve smlouvách Asociace profesionálních klubů je dáno, že o podmínkách hostování musí být hráč informován. Podle toho rozhodnutí to tak ale není. APK je tedy asi jiná organizace než ČSLH. Proto by o věci APK měla rozhodovat komise APK," řekl ke sporu Chábery s vedením budějovického týmu hokejistův manažer Jaromír Henyš. Zatím ale nechtěl říci, jak se k situaci on a Chábera postaví.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.