ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Hokejový brankář Svoboda odchází ze Slavie za Jágrem do Omsku

Velikost textu:

Praha - Hokejový brankář Adam Svoboda odchází ze Slavie do Omsku, kde se potká i s českým útočníkem Jaromírem Jágrem. Ruský celek toužil ještě nedávno po kladenském Miroslavu Kopřivovi, kterého však klub uvolnit nehodlal, a zájem měl také o vítkovického gólmana Marka Pince. Nakonec získal Svobodu, kterého lákal do svých služeb Liberec.

Adam Svoboda
Adam Svoboda
Otevřít galerii
 • Adam Svoboda zdroj: hc-slavia.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/618/61715.jpg?1231854129
 • Logo hokejového týmu Avangard Omsk zdroj: en.wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/468/46720.jpg?1223995982

"Byla to Adamova volba, nechal jsem všechno na něm," řekl trenér a generální manažer Slavie Vladimír Růžička. Za Svobodovým odchodem stojí i skutečnost, že obě strany se nedohodly na prodloužení kontraktu. "Jednali jsme o nové smlouvě, máme nějaké předpoklady, ale to má i Adam a na ty jsme přistoupit nemohli," uvedl Růžička.

Třicetiletý gólman s reprezentačními zkušenostmi byl v pražském klubu od sezony 2006/07 a v minulém ročníku mu pomohl k mistrovskému titulu. Také v této sezoně začal výborně, podepsal se však pod vyřazení Slavie z Ligy mistrů a postupně ztratil i pozici jedničky. Od prohry v Plzni 26. prosince nechytal. Jeho místo zaujal Stanislav Neruda, který do té doby neměl extraligové zkušenosti.

Kouč Růžička chce více sázet také na mladého Dominika Furcha, který by měl zaujmout post týmové jedničky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.