ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Obránce Novák jde ze Slavie do Mladé Boleslavi

Velikost textu:
aktualizováno 12. 1. 2009 17:30

Mladá Boleslav - Hokejový obránce Jan Novák opouští kádr mistrovské Slavie a bude hostovat v Mladé Boleslavi, která tak získala další posilu pro boj o záchranu. Podle dohody klubů by měl dres nováčka nejvyšší soutěže hájit do konce sezony. "Rozhodli jsme se tak proto, že Honza po návratu k nám nepodával takové výkony, jaké jsme očekávali a které by odpovídaly výši jeho smlouvy," uvedl kouč a generální manažer Slavie Vladimír Růžička.

Jan Novák
Jan Novák

Bývalý reprezentant Novák se vrátil do Slavie loni v lednu po roce a půl, který strávil v ruské Kazani, ve švédské Skelleftee a ve finském Kärpätu Oulu. "V Mladé Boleslavi bude do konce sezony, pak se uvidí co dál. Ale určitě u nás nebude hrát za těch podmínek, které v současné době má," dodal Růžička na adresu devětadvacetiletého obránce.

Novák nebyl z přesunu nijak nadšený. "Neměl jsem zrovna moc na výběr. Jsem jeden z mnoha, které to potkalo, a tak to také beru. Prostě se nedá nic dělat, budu se teď snažit dělat všechno pro úspěšnou záchranu Mladé Boleslavi. Jdu naplno do každého zápasu, ať už je to v boji o titul nebo o záchranu," uvedl Novák.

Nemyslí si, že by prožíval úplně špatnou sezonu. "Určitě to mohlo být horší, zrovna tak ale i lepší," připustil Novák, který má na kontě z 37 zápasů 10 bodů za dva góly a osm přihrávek. V posledních dvou utkáních se v sestavě Pražanů neobjevil.

"Myslím, že se to dalo řešit i jinak"

"Myslím si, že se to celé dalo řešit i jinak. Ale nechci se v tom nijak moc pitvat a komentovat i souvislosti, které mohou lidi napadat," dodal zkušený zadák, který byl dlouholetým přítelem Evy Růžičkové, dcery slávistického trenéra, s níž se nedávno rozešel.

Po skončení sezony by se měl vrátit do Slavie, kde má smlouvu ještě na další ročník 2009/10. "Po sezoně jsem opět hráčem Slavie a asi to celé s hledáním působiště začne nanovo. Mluvit o odchodu je však ještě hodně předčasné," řekl Novák.

Středočeši věří, že Novák je krokem k záchraně

Středočeši věří, že získání Nováka je pro ně dalším krokem k záchraně. "Od Honzy očekáváme, že u nás potvrdí hlavně svou přednost, jíž je hra v přesilovkách, hraje výborně na modré čáře. To je to hlavní, proč jsme sáhli zrovna po něm," uvedl kouč a sportovní ředitel klubu Jaromír Šindel.

V otázce možného trvalého zájmu o Novákovy služby i po skončení sezony nechtěl předbíhat. "Koukáme na to, co je teď. Včera jsme se odpoutali z posledního místa a chceme udělat všechno pro to, abychom zachránili extraligu. Pak je možné se bavit, co dál," řekl Šindel.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.