ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Fleming na lavičce Omsku pokračuje, skončil prezident Potapov

Velikost textu:

Omsk (Rusko) - Kanadský trenér Wayne Fleming pokračuje na lavičce Omsku, z níž byl odvolán před poslední třetinou čtvrtečního utkání Kontinentální hokejové ligy proti Čechovu. U týmu však skončil prezident Konstantin Potapov, což požadovalo vedení KHL po zveřejnění zprávy o dopingu zesnulého útočníka Alexeje Čerepanova.

Wayne Fleming
Wayne Fleming
Otevřít galerii
 • Wayne Fleming zdroj: nytimes.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Logo hokejového týmu Avangard Omsk zdroj: en.wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/468/46720.jpg?1223995982

Fleming o víkendu řekl, že navzdory svému bizarnímu "vyhnání" ze střídačky bude v Avangardu působit dál. "Pokračuju v práci. Mluvil jsem o tom s generálním manažerem a on mi řekl: 'Chceme, abys zůstal. Nejsi vyhozený'," uvedl kouč mužstva, v němž působí čeští útočníci Jaromír Jágr, Jakub Klepiš a Pavel Rosa.

Prezident Omsku Potapov skončil

Bývalý asistent Calgary Flames a kanadské reprezentace na dvou olympijských turnajích zažil poprvé, že byl od mužstva odvolán v průběhu zápasu. "Generální manažer přišel po druhé třetině do kabiny a řekl: 'Ve zbytku zápasu už tým nepovedeš. Vezme to za tebe asistent, ale nevyhodíme tě'. Tak jsem se v tichosti sbalil a jel domů," popsal Fleming s odstupem několika dnů neobvyklou situaci. 

V Omsku však přece jedna výrazná změna nastala, když ve funkci skončil prezident Potapov. Není však jisté, zda se nepřesune na jinou pozici v klubu. Jeho rezignaci požadovala od konce prosince disciplinární komise KHL v reakci na vyšetřovací zprávu prokuratury, podle níž devatenáctiletý útočník Čerepanov před svou náhlou smrtí v říjnovém utkání na ledě Viťazu Čechov dopoval.

Alexej Čerepanov
Alexej Čerepanov
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.