ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Hokejisté z NHL budou hrát na OH v Soči, jinak nebude Světový pohár, hrozí Fasel

Velikost textu:

Ottawa – Předseda Mezinárodní federace ledního hokeje René Fasel chce, aby se hokejisté zúčastnili nejenom olympiády ve Vancouveru 2010, ale také v Soči 2014. Nepřeruší-li se NHL po dobu konání olympiády, neuskuteční se podle Fasela ani hokejový Světový pohár o dva roky dříve.

Logo NHL na ledové ploše
Logo NHL na ledové ploše

"Mám jasno v tom, že pokud nebudou profesionálové na olympijských hrách 2014, nebude žádný Světový pohár," prohlásil Fasel. Prestižní klání reprezentačních týmů se uskutečnilo naposledy v roce 2004 a v rámci jednání o smlouvě mezi NHL a Kontinentální hokejovou ligou se objevily návrhy o opětovném uspořádání turnaje v roce 2012.

Právě skutečnost, že NHL a KHL nemohou najít společnou řeč ohledně dohody o přestupech, a rezervovaný postoj k hráčům mířícím do KHL však mohou být při jednáních jedněmi z hlavních překážek.

René Fasel uvedl, že plán na přerušení zápasů NHL po dobu konání olympijských her v Rusku za pět let má podporu hráčské asociace NHL. Předseda Mezinárodní federace ledního hokeje věří, že asociace hráčů je dostatečně silná na to, aby přesvědčila celou NHL.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.