ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Pardubice po boji uhájily ve Vítkovicích těsné vítězství 2:1

Velikost textu:
aktualizováno 30. 12. 2008 20:39

Ostrava - Podruhé za sebou prohrály Vítkovice na svém ledě v souboji s týmem z čela tabulky a po Litvínovu si tak z Ostravy vezou vítězství i Pardubice. Domácí hokejisté dvakrát zapomněli na hráče v těsné blízkosti Marka Pince a Východočeši toho dokázali využít k zisku tří bodů.

36. kolo hokejové extraligy HC Vítkovice Steel - Moeller Pardubice 30. prosince v Ostravě. Zleva Jiří Cetkovský z Pardubic a brankář Vítkovic Marek Pinc se spoluhráčem Michalem Barinkou.
36. kolo hokejové extraligy HC Vítkovice Steel - Moeller Pardubice 30. prosince v Ostravě. Zleva Jiří Cetkovský z Pardubic a brankář Vítkovic Marek Pinc se spoluhráčem Michalem Barinkou.

Vítkovice vstoupily do utkání velmi aktivně a již v úvodní desetiminutovce sehrály dvě zajímavé přesilovky, které ovšem i přes několik nebezpečných situací před gólmanem Růžičkou skončily bez využití. Hosté se k první výraznější akci osmělili až v deváté minutě, kdy mohl Starý dorážet puk do téměř odkryté klece, Kuboš mu však hůl včas zablokoval. Chvíli poté dostali hosté možnost dlouhé přesilovky pět na tři, kterou ovšem nesehráli vůbec dobře a Pince až na jednu nebezpečnou teč prakticky neohrozili.

Brankový půst ukončila až vítkovická přesilovka ve 25. minutě, v níž ovšem paradoxně inkasovali domácí. Divíšek s Pivkem ve svém brejku napoprvé neuspěli, ale pár vteřin poté se před Pincem zjevil Pivko zcela osamocen a slabou střelou pod téměř ležícím gólmanem poslal hosty do vedení. Inkasovaná branka domácí trošku zaskočila a po deseti minutách nepříliš pohledného hokeje bylo pro Vítkovice ještě hůře. Ve 35. minutě totiž nejprve Šimíček promarnil šanci ke srovnání skóre a nepřekonal ležícího Růžičku, chvíli po něm se ovšem k šťastně odraženému puku dostal na druhé straně Somík a v pádu překonal bezmocného Pince.

Domácí však nesložili zbraně a za dvě minuty korigovali skóre. Svačina chytrou přihrávkou z otočky našel Šimíčka, jenž zblízka propasíroval puk za Růžičku. Do konce třetiny měli Ostravané ještě jednu skvělou šanci k vyrovnání, v brejku tří proti jednomu ale Burger nezpracoval kotouč a padající Růžička si s chabým pokusem poradil.

Vítkovicím tak stále chyběl jeden gól, ovšem Moeller si svůj náskok hlídal pozorně a příležitostí ke srovnání skóre tak nebylo mnoho. Slabou chvilku si hosté vybrali ve 46. minutě, kdy nezvládli svou rozehrávku. Po rychlé kombinaci se ke střele dostal Krenželok, ovšem zamířil mimo. Chvíli po něm to zkoušel ještě tvrdou ranou po ledě Ujčík, s tou si poradil Růžička. Vítkovice měly díky své snaze o vyrovnání po celou třetinu mírnou převahu, která nicméně nakonec vyzněla do ztracena.

Poslední velkou šanci si vypracoval v 53. minutě Petrovický, který se vydal na výlet mezi pardubické beky, v poslední chvíli jej ovšem faulem vyvedl z míry Rákos. Vítkovická snaha vyústila až v několik závarů před brankou Východočechů v závěrečné power play, Růžička však svou klec uhájil a Pardubice mohly slavit těsnou výhru.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.