Volejbalový magazín

Průcha oslavil gólem návrat do sestavy Rangers

New York - Po osmi zápasech čekání dostal český útočník Petr Průcha v pondělním utkání NHL znovu šanci v sestavě New Yorku Rangers a hned se gólem zasloužil o vítězství svého týmu 5:4 v městském derby proti Islanders. Průcha, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání, se prosadil v první minutě třetí třetiny, kdy svou druhou trefou v sezoně vyrovnával na 2:2. Třetí gól Rangers vstřelil obránce Michal Rozsíval.

Petr Průcha v dresu New Yorku Rangers
zdroj: ČTK/AP autor: Mary Altaffer

Dlouhé čekání na gól v pondělí ukončil také Tomáš Plekanec. Po deseti zápasech bez úspěšného zásahu překonal v duelu s Floridou brankáře Craiga Andersona a přispěl k vítězství Montrealu 5:2. Střelecky se po devíti zápasech probudil i Milan Michálek ze San Jose, který svou osmou brankou v sezoně pomohl k výhře Sharks v Dallasu 3:1.

Výsledky pondělních zápasů NHL:

New York Rangers - NY Islanders 5:4, Florida - Montreal 2:5, Los Angeles - Columbus 0:2, Colorado - Nashville 5:1, Calgary - Minnesota 2:1, Dallas - San Jose 1:3