ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Karlovy Vary v KHL? Plány jsou u ledu

Velikost textu:

Karlovy Vary - Hokejisté Karlových Varů si Kontinentální hokejovou ligu hned tak nezahrají. Management klubu totiž veškerá jednání s vedením ligy na dva měsíce přerušil. Může za to celosvětová finanční krize.

Hokejisté Karlových Varů
Hokejisté Karlových Varů
Otevřít galerii
 • Hokejisté Karlových Varů autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/143/14202.jpg?1206471300
 • HC Energie Karlovy Vary autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/407/40629.jpg?1221206150

Přestože technický ředitel KHL Dmitrij Kurbatov v říjnu prohlašoval, že startu karlovarského klubu v lize příští rok nestojí nic v cestě, vše je nakonec jinak. "To, co se teď ve světě děje, přibrzdilo naše plány," přiznává v rozhovoru pro deník Sport generální manažer Energie Miroslav Vaněk.

Podle Vaňka prochází v současnosti krizí samotná KHL. Příchod dalšího evropského klubu je tak pro její představitele až bodem číslo dva. "Bod číslo jedna je udržet stávající ligu na vysoké úrovni. Aby všechny kluby, které ji momentálně hrají, měly dostatek financí," vysvětluje Vaněk, sám bývalý hokejista.

Zájem Karlových Varů o ligu, v níž září i několik českých hokejistů, však stále trvá. "Ale momentálně si musíme dát pauzu. Ruská strana nás velmi seriózně požádala o dvouměsíční odklad," tvrdí Vaněk.

Karlovarští nechtěli hrát v soutěži podřadnou roli. "Chceme vytvořit silné mužstvo. S rozpočtem 15 milionů dolarů můžeme angažovat české a slovenské hvězdy, bývalé hráče NHL a třeba pár šikovných hráčů z německé ligy. Útočit na nejvyšší příčky bude samozřejmě těžké, ale chtěli bychom bojovat ve středu tabulky," prohlašoval v říjnu Vaněk.

Pokud by Karlovy Vary v budoucnu přeci jen do KHL naskočily, byly by po Dinamu Riga, Dinamu Minsk a Barysu Astana již čtvrtým klubem mimo Rusko.

Miroslav Vaněk
Miroslav Vaněk
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.