ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Karlovy Vary vstoupily do Spengler Cupu porážkou s Kanadou

Velikost textu:

Davos – Hokejisté Karlových Varů prohráli v úvodním utkání Spengler Cupu proti Kanadě 1:3. Kanadští reprezentanti nastříleli českému vicemistrovi během svatoštěpánského utkání všechny tři góly ve druhé třetině utkání, jediná odpověď Západočechů rozvlnila síť Kanaďanů v téže třetině.

Spengler Cup
Spengler Cup

Na 82. ročník Spengler Cupu byli karlovarští hokejisté pozvání díky jejich loňským extraligovým výsledkům. Při své premiéře na prestižním vánočním turnaji narazili na obhájce prvenství z loňského roku.

Soupeře se Karlovarští nezalekli a odehráli s ním vyrovnanou bezgólovou první třetinu. Karlovy Vary měly v úvodní části největší gólovou šanci. Na začátku deváté minuty ujeli Skuhravý s Kumstátem, ale tuto velkou šanci zneškodnil gólman Machesney. Příležitost Kanaďanů poté zase nevyužil Sailer.

Druhou třetinu ovládla Kanada a rozhodla tím celý zápas. Ve 33. minutě se sice Karlovým Varům podařilo vyrovnat na 1:1 díky Pechovu gólu, ale západočeský tým nakonec doplatil na obvyklou bolest českých týmů na mezinárodní scéně z poslední doby, jíž je příliš mnoho vyloučení. Všechny branky Kanaďanů padly z přesilovek, vítězná na 2:1 dokonce z dvojnásobné početní výhody.

V závěrečné dvacetiminutovce se již stav nezměnil ani přes šance Pittise na jedné a Kristka na druhé straně. K dalšímu utkání nastoupí tým kouče Josefa Palečka v sobotu od 15 hodin proti německému Ingolstadtu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.