ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Karlovarští se chtějí na Spengler Cupu představit v dobrém světle

Velikost textu:
aktualizováno 25. 12. 2008 18:14

Praha - Předvádět dobrý hokej, uspět a nezklamat diváky. Takové jsou cíle hokejistů Karlových Varů, kteří dnes odjeli do Davosu, kde se od středy představí na 82. ročníku Spenglerova poháru. Švýcarští pořadatelé pozvali poraženého finalistu uplynulého ročníku české extraligy na tradiční vánoční turnaj zejména díky jejich dobrým výsledkům v minulé sezoně a Západočeši chtějí pod Alpami naplnit jejich očekávání.

Karlovarští hokejisté
Karlovarští hokejisté
Otevřít galerii
 • Karlovarští hokejisté autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • HC Energie Karlovy Vary autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/407/40629.jpg?1221206150

"Je to prestižní a vyhlášený turnaj. Samozřejmě, že k tomu tak přistupujeme a nejedeme to jen odehrát. Chceme se pokusit umístit se co nejlépe, produkovat dobrý hokej a hlavně nezklamat diváky. Dobře reprezentovat náš hokej," řekl trenér Energie Josef Paleček. Před rokem se v Davosu představily Pardubice, které obsadily čtvrté místo, když dokázaly vyhrát jeden ze čtyř duelů. 

Karlovy Vary budou na Spenglerově poháru spoléhat na své hráče, žádnou speciální posilu na tuto akci neangažovaly, přestože to pravidla turnaje dovolují. "Je to především finanční otázka. Víceméně tam jede mužstvo, které loni uspělo v extralize a myslím si, že si to hráči svým způsobem zaslouží," vysvětlil Paleček. 

Společně s týmem odjeli navíc pouze Jan Bauer a Tomáš Schmidt, kteří hrají v prvoligovém Mostě a junior Tomáš Rohan. "Pro všechny to bude velká zkušenost, čekají nás silná mužstva. Kluci se na to těší, už se tam nemusí vícekrát podívat," podotkl kouč. Jeho tým čekají čtyři zápasy ve čtyřech dnech a poté případné finále na Silvestra. Paleček počítá s tím, že bude hráče "točit". Vše bude záležet i na výsledcích. "Určitě ale všichni neodehrají všechno," řekl Paleček. 

Západočeši cestují do Švýcarska ve chvíli, kdy jsou na pátém místě v extralize. Mají však předehrané tři kola a o dva až tři zápasy více než většina jejich soupeřů. Jejich pohoda je tak mnohem lepší než v případě hráčů Pardubic či pražské Sparty, kteří do Davosu v minulých letech cestovali v době, kdy se jim doma vůbec nedařilo. 

Český hokej bude mít zastoupení i v dalších týmech. Moskevské Dynamo trénuje Vladimír Vůjtek a jeho dres oblékají Petr Čajánek a Karel Rachůnek, za pořádající Davos hrají Josef Marha, Petr Sýkora, Petr Tatíček a stejně jako před rokem bude za švýcarský celek hrát na prestižním turnaji i Zdeněk Kutlák, který jinak obléká dres celku Ambri-Piotta. Barvy německého Ingolstadtu hájí Jakub Ficenec.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.