ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Šindel nastupuje jako trenér hokejistů v Mladé Boleslavi, vystřídá Šejbu

Velikost textu:
aktualizováno 23. 12. 2008 13:01

Mladá Boleslav - Jaromír Šindel nastoupil na pozici trenéra hokejistů Mladé Boleslavi. V klubu extraligového nováčka zastává současně funkci sportovního ředitele. Dosavadní hlavní kouč Jiří Šejba bude společně s Leo Gudasem působit u posledního týmu tabulky jako asistent. Vedení BK Mladá Boleslav to oznámilo na klubovém serveru.

Nový trenér hokejistů Mladé Boleslavi.
Nový trenér hokejistů Mladé Boleslavi.
Otevřít galerii
 • Nový trenér hokejistů Mladé Boleslavi. autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/574/57386.jpg?1229076882

Šindel změnu na postu hlavního trenéra vysvětlil jako posílení realizačního týmu. "Po změnách v kádru potřebujeme nové hráče zapracovat do mužstva a zároveň potřebujeme také někoho, kdo by dělal skauting na zápasech soupeřů, s nimiž budeme hrát," uvedl mistr světa z Prahy 1985.

Novým skautem bude jeden z dvojice dosavadních koučů. "Ještě se musíme dohodnout na kompetencích. Jeden z nich by ale zkrátka měl jezdit po týmech a dělat rozbor hry našich následujících soupeřů," komentoval nový hlavní trenér nečekané změny.

Nejhorší tým soutěže, který na třinácté Znojmo ztrácí devět bodů, se těmito kroky chce vyhnout baráži a zachránit se v nejvyšší soutěži. Před několika dny na klubovém webu Šindel přiznal, že Mladoboleslavští měli po slušném úvodu sezony "velké oči" a dostali přes prsty. Nyní myslí tým jen na posun na třináctou pozici.

"Mezera je větší, ale pokud dobře počítám, máme před sebou ještě osmnáct zápasů v základní části a dalších dvanáct kol nadstavby. Byla by asi utopie jít jinam, než do play out. Ale zkrátka je ve hře 90 bodů a z tohoto pohledu není devět bodů tak velká ztráta," podotkl Šindel. Na střídačce Bruslařského klubu se objeví už podruhé. Tým krátce vedl během herní přípravy na letošní sezonu, než byl po ukončení spolupráce s Petrem Kaňkovským jmenován do funkce hlavního kouče Šejba.

Mladou Boleslav čeká další extraligový zápas až v neděli 28. prosince, kdy se představí v Pardubicích. Úterní i páteční zápas 33. respektive 34. kola si Středočeši předehráli. Na ledě Pardubic se v jejich sestavě poprvé objeví i posila z NHL Radim Vrbata.

Nováček soutěže je druhým extraligovým týmem, který v letošní sezoně změnil trenéra. V říjnu se k podobnému kroku odhodlal Liberec, na jehož střídačce odvolaného Dušana Gregora nahradil Filip Pešán. Již v září oznámil svůj úmysl skončit v Třinci Antonín Stavjaňa, ale vedení Ocelářů jeho rezignaci nepřijalo a bývalý vynikající obránce a Šindelův spoluhráč na šampionátu v Praze 1985 tým vede stále.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.