ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Liberecký brankář Hnilička ze zdravotních důvodů přerušil sezonu

Velikost textu:
aktualizováno 20. 12. 2008 11:58

Liberec - Hokejový brankář Milan Hnilička přerušil ze zdravotních důvodů sezonu a Liberec se bude muset v dalších extraligových bojích obejít bez něj. Bývalý reprezentační gólman řekl deníku Sport, že trpí únavovým syndromem, v 35 letech však v žádném případě nepomýšlí na konec kariéry.

Milan Hnilička
Milan Hnilička

"Dohodl jsem se s Libercem, že se musím stoprocentně vyléčit. Nevím, jestli pro mě skončila sezona, každopádně nějakou dobu budu mimo," uvedl Hnilička, který má se Severočechy smlouvu ještě na příští sezonu. "Mám za to, že smlouva je přerušená. V tomhle stavu mě nemůžou využívat, a protože mám poměrně vysokou smlouvu, nebylo by fér, aby za mě platili, když nejsem schopný chytat," podotkl brankář.

Hnilička měl podle svých slov problémy s únavou už od léta, absolvoval sérii vyšetření, až poslední rozbor krve ale odhalil v jeho těle virus. Brankář tak bude muset nasadit dietu, užívat vitamíny a především odpočívat. Už dva a půl měsíce prý také spolupracuje s psycholožkou, od níž si slibuje, že mu pomůže ještě jednou dostat se výkonnostně na někdejší vrchol. S kariérou totiž skončit zdaleka nehodlá.

"Naopak, začnu se připravovat na svůj nový start. Měl jsem za sebou několik dlouhých a namáhavých sezon. Teď si tělo odpočine a půjdeme na to," dodal Hnilička, který v této sezoně odchytal 22 zápasů s průměrem přes tři inkasované branky na utkání.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.