ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Odstartuje NHL příští rok opět v Praze? Jednání pokračují

Velikost textu:

Praha - Do Prahy letos poprvé zavítala zámořská hokejová soutěž NHL a podle všeho by start nemusel být zároveň nutně posledním. Vyplývá to z jednání evropských manažerů a zástupců NHL v New Yorku, kterého se účastní i český zástupce. Informoval o tom deník Sport. Výsledky jednání by měly být známy o víkendu.

New York Rangers - Tampa Bay Lightning
New York Rangers - Tampa Bay Lightning
Otevřít galerii
 • New York Rangers - Tampa Bay Lightning autor: Doležal Michal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Utkání NHL v Praze autor: Doležal Michal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Jedním z hlavních bodů mítinku je tříletá smlouva, kterou zástupci kanadsko-americké NHL předložili společnosti Česká sportovní. Právě ta přivezla letos v říjnu nejznámější hokejovou ligu světa poprvé do Prahy. V pražské O2 Areně se nadvakrát střetly týmy New York Rangers a Tampa Bay Lightning. Akce s rozpočtem 100 milionů korun proběhla podle ohlasů úspěšně.

"Je to lákavý, ale finančně velmi náročný projekt, takže zvažujeme více věcí. I možné dopady globální ekonomické krize na akce, do nichž se rozhodneme vstoupit," řekl Sportu zástupce společnosti Miroslav Černošek.

Jednání by však ještě mohla ztroskotat na faktu, že vedení NHL nabízí Praze jiné týmy, než by si Češi představovali. Kromě toho žádá po organizátorovi více peněz než letos, a to kvůli obavám z finanční ztráty, jako tomu bylo v případě stockholmského utkání mezi Pittsburghem a Ottawou. Jednou z možností je podle Černoška úhrada dopravy obou týmů, což však činí jeden a půl milionu dolarů.

Pokud by České sportovní nevyšel plán přilákat příští rok do Prahy hokejové hvězdy, ráda by se zaměřila alespoň na pořádání malého tenisového turnaje s hvězdnými jmény.

NHL - logo
NHL - logo

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.