ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Vrbata po návratu z NHL posílí za Mladou Boleslav

Velikost textu:
aktualizováno 12. 12. 2008 14:51

Mladá Boleslav - Hokejový útočník Radim Vrbata, který přerušil své angažmá v Tampě Bay, dohraje letošní sezonu v Mladé Boleslavi. Sedmadvacetiletý hráč dal svému mateřskému klubu přednost před nabídkou z Liberce, za který hrál při výluce v NHL v sezoně 2004/05.

Radim Vrbata
Radim Vrbata
Otevřít galerii
 • Radim Vrbata autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • BK Mladá Boleslav autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/574/57386.jpg?1229076882

"Jsme moc rádi, že se rozhodl pro Boleslav. Liberec mu určitě dal lepší nabídku, ale Radimovo rozhodnutí nebylo opřené o peníze. Převážilo to, že je odchovancem Mladé Boleslavi," uvedl předseda představenstva BK Mladá Boleslav Jan Plachý na internetové stránce posledního týmu nejvyšší soutěže. 

Vrbata podle něj přiletí z USA v pondělí a den nato podepíše s extraligovým nováčkem smlouvu do 30. dubna příštího roku. Premiéru v mladoboleslavském dresu by měl absolvovat až po reprezentační přestávce a vánočních svátcích v neděli 28. prosince v Pardubicích.

Vrbata na životní sezonu ve Phoenixu nenavázal

Ve středočeském týmu doufají, že jim Vrbata pomůže k záchraně v soutěži. "V naší situaci, kdy se nám nedaří v ofenzivě, by to mohl být klíčový okamžik, abychom se bez problémů udrželi," prohlásil Plachý. 

Vrbata se rozhodl začátkem v minulých dnech pro návrat domů, protože se mu po přestupu do Tampy nedařilo a také kvůli těhotné manželce. Bývalý juniorský i seniorský světový šampion uzavřel v létě s floridským klubem jako velká posila tříletou smlouvu na devět milionů dolarů, ale na svou předchozí životní sezonu v barvách Phoenixu se mu nepovedlo navázat. 

V Tampě mu stále běží smlouvu, ale klub mu nebude vyplácet mzdu za zbytek sezony a Vrbatův kontrakt se ani nebude počítat do platového stropu.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.