ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Vrbata se vrací domů z NHL

Velikost textu:

Praha - Do Česka se může vrátit Český hokejista Radim Vrbata, který si to také sám přál. Během čtyřiadvaceti hodin od chvíle, kdy ho vedení Tampy Bay umístilo v pondělí na listinu volných hráčů, o něj žádný jiný klub NHL neprojevil zájem.

Český hokejový útočník Radim Vrbata, nyní hráč Phoenixu Coyotes.
Český hokejový útočník Radim Vrbata, nyní hráč Phoenixu Coyotes.

Sedmadvacetiletý útočník byl nejspíše kvůli tříleté smlouvě na devět milionů dolarů pro týmy příliš drahý. Ve spojení s Vrbatovým návratem domů se mluví nejčastěji o tom, že by mohl posílit extraligového nováčka Mladou Boleslav, která by měla také vlastnit jeho hráčská práva, Liberec či České Budějovice.

Tampa poslala Vrbatu do rodné Mladé Boleslavi

Na stránkách některých zámořských serverů se objevilo, že Tampa poslala Vrbatu do rodné Mladé Boleslavi. "Radim jede domů. Má tu dům, ale teprve uvidíme, co se stane. Jen řeknu, co jsem až doposud říkal. Tedy, že to necháme na něm, je to pouze jeho rozhodnutí," prohlásil sportovní ředitel klubu Jaromír Šindel.

Mladou Boleslav čeká boj o udržení

Mladou Boleslav nejspíš čeká boj o udržení v extralize a Šindel se netají tím, že má velký zájem Vrbatu získat. "Ale stejně tak by ho uvítalo asi tak dalších třináct klubů v extralize," uvedl. Žádné náznaky od Vrbaty prý zatím nemá. "Jen pevně věřím, že se nakonec rozhodne právě pro Mladou Boleslav," dodal Šindel.

Juniorský i seniorský světový šampion se podle všeho vrátí do Česka koncem týdne a pak definitivně oznámí, za který klub bude hrát. Vedle Mladé Boleslavi je ve hře i Liberec, za který hrál při výluce v NHL v sezoně 2004/05. "Už mám víceméně jasno, jen se mi o tom zatím nechce moc povídat. Důvodem pro náš návrat je, aby měla manželka klid. Nechci ji stresovat kvůli hokeji. Rozhodně nebudu šponovat nějaké nabídky," uvedl Vrbata, jehož žena bude brzy rodit.

Mladoboleslavský rodák, jenž v minulém ročníku v dresu Phoenixu prožil svou nejlepší sezonu v NHL, podepsal smlouvu s Tampou jako volný hráč a měl být jednou z hlavních opor. Týmu se však vůbec nedaří a je nejhorší v celé NHL, ačkoliv měl po letních nákupech patřit k favoritům. Vrbata si v 18 zápasech připsal šest bodů za tři body a tři nahrávky.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.