Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
středa 12. prosince 2018 Simona

Mapa NHL se rozšíří o Seattle, klub zasáhne do sezony 2021/22

Velikost textu:
aktualizováno 4. 12. 2018 19:03

NHL se od sezony 2021/22 rozšíří o 32. klub. Rada guvernérů jednomyslně přijala do elitní zámořské hokejové soutěže zatím bezejmenný tým ze Seattlu. Nový klub, který zatím ještě nemá jméno, za vstup do NHL zaplatí 650 milionů dolarů (14,8 miliardy korun).

Seattle
Seattle

Už v říjnu devítičlenný výkonný výbor jednohlasně doporučil, aby se přihláškou klubu zabývala celá Rada guvernérů.

Na zasedání na Sea Islandu se musely nyní pro přijetí vyslovit nejméně tři čtvrtiny současných 31 majitelů a komisionář Gary Bettman po zasedání oznámil, že hlasování bylo rovněž jednomyslné.

Nový klub se zařadí do Západní konference, která tak bude mít stejně jako východní skupina 16 týmů. Bude hrát v Pacifické divizi, odkud se Arizona přesune do Centrální divize.

Jak si vedou týmy z Pacifické divize a proč se daří spíš klubům z Východní konference? Poslechněte si Hokej fokus podcast:

Zapojením týmu do soutěže od roku 2021 bude mít klub dostatek času na rekonstrukci haly Key Arena, jejíž náklady se odhadují na 750 milionů dolarů.

V Seattlu se bude hrát vrcholná soutěž v halovém sportu poprvé od roku 2008, kdy město opustili basketbaloví SuperSonics.

Za projektem nového klubu stojí společnost Seattle Hockey Partners, v jejímž čele jsou majoritní vlastník David Bonderman, filmový producent Jerry Bruckheimer a prezident a výkonný šéf Tod Leiweke.

Původně chtěli do NHL už v roce 2020, ale kvůli zmíněné rekonstrukci haly si budou muset na vstup počkat ještě o rok déle.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.