Voráček nezabránil porážce Philadelphie, Zacha je zpět z farmy

Jakub Voráček vstřelil jediný gól Philadelphie, která podlehla doma Floridě 1:2, a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Tomáš Hertl pomohl jednou asistencí k vítězství San Jose nad lídrem soutěže Nashvillem 5:4. Jakub Vrána přihrál na jeden gól Washingtonu, který vyhrál na ledě Minnesoty 5:2. V sestavě New Jersey, které porazilo Pittsburgh 4:2, nastupoval ve druhém útoku Pavel Zacha, kterého klub povolal zpět do hlavního týmu.

Jakub Voráček se raduje z branky
zdroj: ZUMA autor: Chris Szagola

Voráček skóroval popáté v sezoně, když ve třetí třetině snížil z rychlého protiútoku střelou z pravého kruhu pod horní tyčku.

Český útočník mohl v dalším střídání vyrovnat, ale tentokrát v brejku nevyzrál na gólmana Roberta Luonga, který v závěrečné části kryl šestnáct střel a dovedl Floridu k páté výhře za sebou.

"Je to dobrý tým, trochu podceňovaný. První dvě třetiny jsme nehráli svou hru, zlepšili jsme se až ve třetí. Zatlačili jsme je, ale už bylo pozdě," uvedl kapitán Philadelphie Claude Giroux.

"Výborně bránili svou modrou čáru, těžko jsme se k nim dostávali. První třetina byla v pořádku, ale ve druhé jsme málo bruslili a dali nám v ní oba góly," řekl Voráček.

San Jose porazilo po dramatickém průběhu Nashville, který prohrával po první třetině 0:3, ale čtyřmi góly skóre otočil. Hostům se stala osudnou 54. minuta, ve které Sharks během třinácti sekund překlopili vedení na svou stranu.

Vítězný gól dal Joe Thorton, pro kterého to byla 400. branka v soutěži. Jubilea dosáhl i Hertl, který asistoval u druhého gólu domácích a zaokrouhlil tím počet svých přihrávek v NHL na sto.

Zacha začal sezonu v NHL, ale poté, co v deseti zápasech nebodoval, ho klub poslal na farmu v Binghamtonu, aby si zvedl sebevědomí. To se podle slov českého útočníka povedlo, hrál tam v elitní formaci a připsal si pět přihrávek ve čtyřech zápasech.

A když se New Jersey zranili Nico Hischier a Brian Boyle, vytáhli si Devils Zachu zpět. "Krásně se poslouchalo, když mi volali, že mě berou zpět. Jsem nabuzený na zápasy," uvedl Zacha.

"Vím, že se ode mě čeká, abych vytvářel více šancí v útoku a abych byl produktivní. Chtěli, abych byl sebevědomější, proto mi dali (v Binghamtonu) šanci a prostor. Hrál jsem přesilovky, oslabení, všechno. Cítím, že se mi sebevědomí vrací," podotkl.

"Přesun na farmu vzal za správný konec a hrál tam dobře," chválil Zachu trenér New Jersey John Hynes. "Nechávali ho na ledě v klíčových momentech, nastupoval ve všech herních oslabeních. Hodně hrál, přesně proto jsme ho tam posílali," dodal kouč.

Zacha sice opět vyšel naprázdno, ale připsal si dva kladné body do statistiky +/-. Hlavním strůjcem výhry Devils byl Taylor Hall, který dvě branky dal a na dvě přihrál.

Kanadský útočník, který byl minulou sezonu nejužitečnějším hráčem NHL, dal i vítězný gól. Ve 49. minutě zlomil nerozhodný stav 2:2.

Vrána podpořil asistencí výhru Washingtonu 5:2 na ledě Minnesoty. K úspěchu obhájců Stanleyova poháru přispěl gólem i Tom Wilson, kterému už vypršel čtrnáctizápasový trest za faul v přípravě.

Trenér Willie Desjardins začal před týdnem na střídačce Los Angeles vítězně, následně ale jeho svěřenci třikrát prohráli. V úterý nejhorší tým soutěže podlehl Torontu 1:5.

Tom Kühnhackl se zasloužil dvěma góly o výhru New York Islanders 5:2 nad Vancouverem. První branka byla kuriózní. Útočník Islanders spadl po faulu soupeře na led, i na zádech ale akci dohrál a zakončením z ostrého úhlu zaskočil gólmana Jacoba Markströma.

"Jako první ke mně přijel Leo (Komarov) a říká mi, že jsem skóroval. Trvalo mi asi deset sekund, než mi to došlo," řekl Kühnhackl.

Výsledky úterních zápasů NHL:

New Jersey - Pittsburgh 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 49. a 60. T. Hall, 1. Zajac, 29. Severson - 14. Kessel, 45. Guentzel. Střely na branku: 35:31. Diváci: 15 108. Hvězdy zápasu: 1. T. Hall, 2. Zajac, 3. Severson (všichni New Jersey)

NY Islanders - Vancouver 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)
Branky: 6. a 44. Kühnhackl, 6. Josh Bailey, 15. Eberle, 58. Clutterbuck - 3. Leipsic, 23. Virtanen. Střely na branku: 34:24. Diváci: 8806. Hvězdy zápasu: 1. Kühnhackl, 2. Eberle, 3. Barzal (všichni NY Islanders)

Philadelphia - Florida 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 44. Voráček - 29. Ekblad, 38. Dadonov. Střely na branku: 31:30. Diváci: 19 147. Hvězdy zápasu: 1. Dadonov, 2. Ekblad (oba Florida), 3. Voráček (Philadelphia)

Buffalo - Tampa Bay 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 18. Skinner, 26. Okposo - 26. Cirelli. Střely na branku: 19:30. Diváci: 15 833. Hvězdy zápasu: 1. Hutton, 2. Okposo, 3. Skinner (všichni Buffalo)

Detroit - Arizona 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)
Branky: 11. Mantha, 13. Cholowski, 18. Rasmussen, 32. Glendening, 42. Athanasiou, 48. Green - 52. Crouse. Střely na branku: 26:25. Diváci: 18 257. Hvězdy zápasu: 1. Green, 2. Athanasiou, 3. Cholowski (všichni Detroit)

Minnesota - Washington 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Branky: 32. Koivu, 55. Dumba - 7. a 48. Orlov, 20. T. Wilson, 24. Burakovsky, 50. Oshie (Vrána). Střely na branku: 28:33. Diváci: 19 101. Hvězdy zápasu: 1. Orlov, 2. Burakovsky (oba Washington), 3. M. Foligno (Minnesota)

Edmonton - Montreal 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
Branky: 4. Benning, 17. Draisaitl, 24. Caggiula, 46. Nugent-Hopkins, 53. ÍĽąą 59. Nurse - 6. Domi, 22. A. Shaw. Střely na branku: 43:29. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. Benning, 3. Russell (všichni Edmonton)

Los Angeles - Toronto 1:5 (1:2, 0:3, 0:0)
Branky: 15. Kempe - 3. a 28. Kadri, 7. Tavares, 22. Rielly, 25. Johnsson. Střely na branku: 23:35. Diváci: 17 859. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Kadri, 3. Rielly (všichni Toronto)

San Jose - Nashville 5:4 (3:0, 0:3, 2:1)
Branky: 8. a 54. Pavelski (na první Hertl), 6. Sörensen, 17. Suomela, 54. J. Thornton - 26. a 38. F. Forsberg, 25. C. Smith, 43. Grimaldi. Střely na branku: 37:34. Diváci: 16 654. Hvězdy zápasu: 1. J. Thornton, 2. Pavelski, 3. Sörensen (všichni San Jose)