Vsetín porazil Ústí a je druhý, Kladno padlo v Jihlavě

Vsetínští hokejisté porazili Ústí nad Labem 4:2 a posunuli se na druhou příčku tabulky první ligy. Vsetín využil zaváhání Kladna v Jihlavě (1:2). Stále vedou České Budějovice, které mají šestibodový náskok na čele.

Radost hokejistů Vsetína
zdroj: ČTK autor: Pavel Paprskář

Vsetín po sobotní porážce 1:4 v Havířově znovu zabral a vyhrál čtvrtý z posledních pěti zápasů. S Ústím Valaši dvakrát prohrávali. Na trefu Václava Krliše ze šesté minuty odpověděl po 74 sekundách druhé části Luboš Rob.

V pětadvacáté minutě vrátil Slovanu vedení Jiří Severa a před polovinou utkání vyrovnal Antonín Pechanec. Ve 43. minutě otočil výsledek Tomáš Pitule a za 27 sekund dovršil výsledek svým druhým gólem v utkání Rob. Ústí si připsalo už třináctou prohru v řadě.

Sestřih utkání Jihlava - Kladno a ohlasy

Kladno nenavázalo na výhru z minulého kola doma nad Benátkami nad Jizerou 5:1 a venku prohrálo potřetí za sebou. A to i přesto, že od páté minuty vedlo po přesilovkové trefě Daniela Kružíka. Na konci úvodního dějství ale vyrovnal bek David Váňa a ve 26. minutě rozhodl Martin Osmík. Dukla tak potřetí za sebou naplno bodovala.

Na nově čtvrté Kladno se bodově dotáhl Havířov, který zvítězil na ledě Benátek nad Jizerou a připsal si čtvrtý plný bodový zisk v řadě. Havířov do 32. minuty získal i díky dvěma využitým přesilovým hrám vedení 3:0. Skórovali Branislav Řehuš, Jakub Dudek a Tomáš Greš.

Domácí vývoj díky brankám Marka Zachara a Jaroslava Vlacha zdramatizovali vývoj, ale výhru hostů pečetil Lukáš Bednář. Benátky tak nenavázaly na překvapivou pondělní výhru nad Českými Budějovicemi 2:1 a prohrály počtvrté z posledních pěti duelů.

Na šestou pozici se posunul Přerov, který zdolal v derby Prostějov 4:3 po samostatných nájezdech. Zubr si díky vítězné brance Romana Pšurného připsal teprve druhou výhru z posledních šesti utkání. Prostějov prohrál potřetí v řadě.

Frýdek-Místek v úterý slavil po třech prohrách úspěch proti Ústí nad Labem (6:2), v dalším vystoupení doma vyhrál i nad Litoměřicemi 3:2 a během dvou dnů se posunul z předposlední na 12. pozici. Ukončil také čtyřzápasovou vítěznou sérii Stadionu.

Pražská Slavia podlehla na vlastním ledě v Edenu Kadani 2:3 po samostatných nájezdech a má na kontě jedinou výhru z uplynulých pěti utkání. Předposlední Kadaň vyhrála venku podruhé za sebou a unikla Ústí už na rozdíl sedmi bodů. Podruhé v řadě vyhrála Třebíč, která v ostravské Ostravar Aréně zdolala nováčka Porubu 5:3.

20. kolo první hokejové ligy:

Vsetín - Ústí nad Labem 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Branky: 22. a 43. Rob, 29. Pechanec, 43. Pitule - 6. Krliš, 25. Severa. Rozhodčí: R. Čech, Barek - Pechánek, Komínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 2680.

Benátky nad Jizerou - Havířov 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky: 39. M. Zachar, 47. J. Vlach - 9. Rehuš, 25. Dudek, 32. Gřeš, 52. L. Bednář. Rozhodčí: J. Doležal, Luczków - Horažďovský, Ševic. Vyloučení: 6:7, navíc J. Šír - Kotala oba 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 194.

Jihlava - Kladno 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 18. D. Váňa, 26. Osmík - 5. Kružík. Rozhodčí: Souček, J. Ondráček - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 3:2, navíc Svedlund (Kladno) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2848.

Frýdek-Místek - Litoměřice 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky: 21. Žovinec, 35. J. Kalus, 41. Martynek, 60. Machala - 38. M. Kadlec, 44. Gaspar. Rozhodčí: Přikryl, Fiala - Lukš, J. Novák. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 1004.

Poruba - Třebíč 3:5 (1:1, 0:3, 2:1)
Branky: 1. a 57. Dufek, 49. Illéš - 40. z tr. střílení a 60. Kusko, 16. Nedvídek, 21. L. Horký, 26. Vodný. Rozhodčí: Dědek, Šutara - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. Diváci: 425.

Slavia Praha - Kadaň 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 1. F. Vlček, 27. Panna - 13. Maršoun, 33. J. Müller, rozhodující sam. nájezd Kůs. Rozhodčí: Grech, Obadal - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 834.

Přerov - Prostějov 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 4. Čáp, 19. Ferenc, 58. Pala, rozhodující sam. nájezd R. Pšurný - 41. a 47. Dvořáček, 38. Karpov. Rozhodčí: Skopal, Kopeček - Poruba, Měkýš. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. Diváci: 2711.