ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

V Růžičkově nominaci jsou dva nováčci, Salák a Skrbek

Velikost textu:
aktualizováno 8. 12. 2008 13:32

Praha - Dva nováčky zařadil trenér české hokejové reprezentace Vladimír Růžička do nominace pro druhý díl seriálu Euro Hockey Tour. Na turnaj Channel One Cup v Moskvě byli povoláni brankář Alexander Salák z finského TPS Turku a zadák Pavel Skrbek ze švédského klubu Skelleftea.

Vladimír Růžička
Vladimír Růžička

Z celkem 23 nominovaných hráčů je jich pouze osm z domácí extraligy, hned 11 zástupců pak má Kontinentální hokejová liga. Oproti poslednímu turnaji Karjala se tým z třetiny obměnil. "Trochu jsme to pozměnili. Nebereme hráče z Karlových Varů, neboť mě o to požádali trenéři," vysvětlil Růžička.   

Vedle Saláka se Skrbkem tak do nominace přibyli útočníci Jan Bulis, Roman Červenka, František Lukeš a Jaroslav Hlinka. V obraně pak dostanou příležitost Karel Pilař a Petr Kadlec. "Saláka chceme určitě vidět," avizoval Růžička na adresu mladého gólmana, který byl pro minulý turnaj mezi náhradníky. "Z kluků mi zatím nikdo nevolal, ale ještě se hraje, tak uvidíme," nevyloučil Růžička možné změny. 

V Malmö a Moskvě se bude chtít prezentovat podobným hokejem, jaký tým předváděl na turnaji Karjala, kde skončil český výběr druhý. "Budeme chtít hrát hokej jako minule, tedy aktivní s hodně bruslením. Všechna mužstva s náma měla velkou práci. Chceme hrát dobrý hokej s dobrými výsledky," prohlásil Růžička.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.