úterý 16. října 2018 Havel
Liga mistrů

Plzeň nezaváhala ani proti Banské Bystrici, Třinec s Hradcem přišly o šanci na postup

aktualizováno 9. 10. 2018 23:35

Už s jistotou prvenství ve skupině H a účasti v listopadovém osmifinále porazili hráči Plzně v Lize mistrů doma Banskou Bystrici 6:4 a naplno bodovali i v pátém utkání. Naději na play-off naopak definitivně ztratily Třinec a Hradec Králové. Třinec ve skupině E prohrál doma s norským Storhamarem 2:3 a nezopakuje účast v semifinále z minulé sezony. Hradec Králové podlehl na ledě Kärpätu Oulu 2:3.

Radost hokejistů Plzně

Hosté sice šli v Plzni už ve třetí minutě, ale indiáni zásluhou dvou branek Stacha a zásahu Kaňáka ještě během první třetiny otočili výsledek. Slovenský mistr se sice v závěrečné části ještě dvakrát dokázal přiblížit na rozdíl jediného gólu, v 57. minutě ale zpečetil výhru domácích 6:4 Jaroslav Kracík.

I ve Werk aréně se jako první prosadili hosté, ve 23. minutě ale zakončil rychlou kombinaci po přihrávkách Bukartse a bratra Michala Ondřej Kovařčík a obrat dokonali Oceláři v 37. minutě v přesilové hře pěti proti třem, kdy skóroval Tomáš Marcinko. Jenže Oceláři vedení neudrželi a po obratu soupeře utrpěli čtvrtou prohru z pěti utkání v letošním ročníku.

Rovněž Hradec Králové na ledě úřadujícího finského mistra vedl. Kärpät následně ve druhé třetině otočil výsledek, ale ve 34. minutě smazal ztrátu po průniku Matej Paulovič. Rozhodnutí přineslo dvojnásobné oslabení Východočechů, kdy 23 sekund před koncem druhé části skóroval Rasmus Kupari.

Výsledky 5. kola hokejové Ligy mistrů:

HC Plzeň - HC '05 Banská Bystrica 6:4 (3:1, 1:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 5. Stach (Vráblík), 10. Stach (Preisinger), 13. Kaňák (Stach), 28. Pour (Kodýtek), 50. Kodýtek (Stach), 57. Kracík (D. Kindl, V. Němec) - 3. Varga (Gabor, Košecký), 31. J. Sýkora (Ďatelinka, B. Miller), 46. Gabor, 53. Török (Tamaši). Rozhodčí: Wannerstedt (Nor.), Hejduk - Brejcha, Špůr (všichni ČR). Vyloučení: 3:8. Využití: 2:1. Diváci: 3196.

Oceláři Třinec - Storhamar 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 23. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Roberts Bukarts), 37. Marcinko (Roberts Bukarts, M. Doudera) - 3. Dahlström (V. Svensson, P. Thoresen), 46. Salsten (Fogström, Lökken Östli), 59. V. Svensson (P. Thoresen, Dahlström). Rozhodčí: Jarec (Běl.), Jeřábek - Lederer, Lhotský (všichni ČR). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 2669.

Kärpät Oulu - Hradec Králové 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Krištof (Ohtamaa, Lasu), 29. Lasu (Leskinen, Mäkelä), 40. Kupari (Heponiemi, Ohtamaa) - 21. Rákos (Rosandič, Zámorský), 34. Paulovič (Linhart). Rozhodčí: Öhlund (Švéd.), Vikman - Orava, Koskela (všichni Fin.). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1.