ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Kladno i potřetí v sezoně porazilo Třinec

Velikost textu:

Kladno - Hokejisté Kladna porazili i potřetí v této sezoně Třinec a i tentokráte za výhru získali dva body. Po dvou výhrách v prodloužení ve 29. kole uspěli 5:4 po samostatných nájezdech. Hrdinou zápasu byl Radek Bělohlav, který si ve třetí třetině připsal 250. gól v extralize plus reprezentaci a stal se tak člen Klubu hokejových střelců deníku Sport. Bělohlav byl poté i jediným úspěšným exekutorem při samostatných nájezdech.

Hráč Kladna se raduje z vítězství
Hráč Kladna se raduje z vítězství
Otevřít galerii
 • Hráč Kladna se raduje z vítězství autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jan Peterek autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

V úvodní dvacetiminutovce viděla tristní návštěva na kladenském ledě gólovou úrodu. Navíc ze šesti branek jich pět padlo do jedenácté minuty a čtyři góly byly vstřeleny v přesilových hrách.

Třinečtí byli aktivnější

Skóre otevřel Martynek při vyloučení Kopřivy, poté vyrovnal Hájek ranou do horního rohu při pobytu Hampla na trestné lavici. Oceláři, kteří působili od prvních minut rychlejším a důraznějším dojmem, následně během necelých tří minut vstřelili hned tři branky. Postupně se do střelecké listiny zapsali Polák, Pánik a při další přesilovce znovu Martynek.

Trenér Müller na stav zareagoval oddychovým časem a jeho svěřencům se následně v početní výhodě podařilo zásluhou Novotného snížit na 2:4. Druhá část hry se dlouho odbývala v intencích úvodní dvacetiminutovky. Moravané svým agresivním celoplošným hokejem nedovolovali domácím, aby se dostali do případného náporu. Nakonec přece jen Středočeši snížili, když Patera doklepl puk do sítě po přihrávce Diviše znovu v početní výhodě.

Prodloužení rozřešení nepřineslo, rozhodly až nájezdy

Z pohledu návštěvníků byla nejdramatičtější třetí část. Hosté sice pokračovali ve svém způsobu hry, ale do útoku se již tolik netlačili. V 50. minutě bylo vyrovnáno, protože domácí se dočkali čtvrtého gólu, jak jinak než při přesilovce. Jeho autorem byl Bělohlav. 

Následné prodloužení změnu ve skóre nepřineslo, a tak se muselo rozhodovat až při samostatných nájezdech. Celkem viděli diváci osmnáct penalt. Jediným úspěšným exekutorem byl ale Bělohlav.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.