ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Plzeňský hokejista Vampola bude hrát za ruskou Ufu

Velikost textu:

Ufa (Rusko) - O dalšího hokejistu se rozroste česká menšina v týmu ruské Ufy. Jako posilu si favorit evropské Ligy mistrů a vítěz posledního ročníku ruské superligy vyhlédl Petra Vampolu z Plzně. Reprezentační útočník má v barvách Salavatu Julajev působit nejméně do konce sezony Kontinentální ligy.

Hokejista Petr Vampola
Hokejista Petr Vampola
Otevřít galerii
 • Hokejista Petr Vampola zdroj: http://www.hcplzen.cz/ https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/545/54489.jpg?1227713344
 • Hokejisté ruské Ufy autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

V Plzni měl hokejista smlouvu do konce tohoto extraligového ročníku. A vedení Lasselsbergeru podle všeho nabídkám bohatého ruského klubu dlouho odolávalo. "Petra jsme uvolnili do konce tohoto ročníku ruské Ufě," uvedl sportovní manažer klubu Milan Tichý.

Oporu týmu Západočeši nakonec uvolnili, přestože se jim v poslední době příliš nedařilo. "Zájem o Petra byl dlouhodobý, poslední měsíc se to vystupňovalo. Byli jsme bombardováni s tím, že Vampolu v Rusku chtějí," doplnil Tichý.

Rozhodlo zřejmě až to, že Vampolovi by na západě Čech skončila po sezoně smlouva. "Došli jsme k závěru, že nemá cenu Petrovi bránit. Neustále za námi chodil, byl si vědom, že se mu naskýtá výjimečná šance. Není ideální, když máte v kádru hráče, který je myšlenkami třeba někde jinde," vysvětlil Tichý, proč Plzeň uvolnila druhého nejproduktivnějšího hokejistu svého týmu i celé české nejvyšší soutěže.

Šestadvacetiletý Vampola, jenž si v 26 odehraných zápasech připsal 29 bodů za 13 gólů a 16 asistencí, se v Ufě potká s obráncem Miroslavem Blaťákem a útočníky Leošem Čermákem a Michalem Mikeskou. Ruský klub je již jistým semifinalistou Ligy mistrů.

V Plzni by měl naopak setrvat útočník Jakub Šindel, kolem nějž kroužil jiný účastník KHL. "Je pravda, že něco v tomto ohledu proběhlo," připustil Tichý. O Šindela se údajně zajímalo Dynamo Minsk. "Ale poslední dobou se nic neděje, takže nepočítáme s tím, že by došlo v kádru k dalším změnám. Nemáme v plánu další odchody, kromě Petra Vampoly bude všechno při starém," ujistil Tichý.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.