ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Generálka na Hry na jedničku. Sledge hokejisté rozstříleli Švédsko

Velikost textu:

V Pchjongčchangu si před startem paralympijských her střihli ještě jeden přípravný duel a ten jim vyšel skvěle. Čeští sledge hokejisté rozstříleli Švédsko 9:0 a skvěle se navnadili na start turnaje.

Čeští sledge hokejisté
Čeští sledge hokejisté

Na utkání odmítl paralympijský výbor nasadit rozhodčí a tak neoficiální utkání v tréninkové hale s přibližnou časomírou odřídil český trenér Jiří Bříza. To ale reprezentantům nijak nevadilo. Od začátku na ledě dominovali a Seveřanům nedali šanci. 

Bříza po utkání ocenil, že mohl hráče vidět z jiného úhlu pohledu než jindy. "Je to výborná zkušenost, protože takhle jsem kluky jako nároďák pískal snad poprvé nebo podruhé a ten úhel pohledu, být k nim blíž a i slyšet komunikovat," prohlásil. 

Radost z výsledku měl také obránce a vlajkonoš české výpravy Miroslav Hrbek, jenž tuší, co bude na turnaji potřeba. "Když dopadne první zápas dobře, tak máme šanci postoupit do semifinále," dodal.

První zápas paralympijského turnaje čeká na Čechy už v neděli, kdy v půl osmé nastoupí proti Jižní Koreji. Přímý přenos sledujte od půl osmé na ČT sport nebo webu ctsport.cz.

přehrát video
Sledge hokejisté v generálce na Hry rozstříleli Švédsko

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.