ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Plekanec: Toronto bude v play-off, z toho jsem nadšený

Velikost textu:

Není lehké opustit klub, ve kterém strávíte celou svou zámořskou kariéru. Není to lehké dvojnásob v případě, že přecházíte k vašim dosavadním největším rivalům. S tím vším se musí vyrovnávat nový hráč Toronta Tomáš Plekanec. Sám připouští, že z možnosti zahrát si o Stanley Cup je nadšený.

Tomáš Plekanec
Tomáš Plekanec

Plekanec už pomalu vyhlížel, jak dosáhne v dresu Canadiens významného milníku 1000 odehraných utkání v základní části. Momentálně je na čísle 981. Jenže Montreal má hodně daleko do play-off a hrozí mu, že si podruhé nezahraje o Stanley Cup. 

"Já věděl, jaká je situace," připustil Plekanec. Sám asi tušil, že se něco chystá, když nebyl zařazen do sestavy v posledním duelu Canadiens. "Musím otočit list, i když je to samozřejmě obtížné. Ale udělám pro Toronto vše nejlepší, co umím," ujistil. "Jsem moc nadšený, že jdu právě tam, neboť jde o velmi talentovaný tým, který bude v play-off," dodal Plekanec.

Toronto je mimořádně ambiciózním klubem. Právě kvůli velkému vítězství, na které čekají Maple Leafs už od roku 1967, přivedli v polovině roku 2015 ostříleného generálního manažera Loua Lamoriella a podobně uznávaného kouče Mikea Babcocka. Ti mají za pomoci jedničky předloňského draftu Austona Matthewse jasný cíl - vrátit trofej co nejdříve do Ontaria.

Tomáš Plekanec
Tomáš Plekanec

Plekanec tuto možnost velmi dobře vnímá. "Když se dostanete do play-off, v této době pak může vyhrát kdokoliv. Kromě talentovaných hráčů má ale Toronto v klubu samé vítěze, kteří už vyhráli Stanley Cup a vyhráli i olympijské hry. Oni ví, jak vyhrávat tyto zápasy. Je skvělé, že toho jsem nyní součástí, a těším se, jaká tato zkušenost bude," prohlásil Plekanec.

Nové příležitosti ale musí i něco podřídit. "Je to 15 let života, co jsem tu prožil. Je to můj domov, kde moje děti mají školku, vstřebávají francouzštinu a mají ji jako svůj první jazyk. Ale jdu do mužstva, které může vyhrát Stanley Cup, což je úchvatné. Dobré navíc je, že to budu mít blízko. Je to hodina letu, takže když bude třeba možnost krátkého volna, mohou za mnou přiletět a uvidíme se," přemítal Plekanec.

Oblíbenec fanoušků "Habs" neopomněl poděkovat těm, kteří ho podporovali. "Nemohu ale fanouškům poděkovat dostatečně, jak by si zasloužili. Užil jsem si v Montrealu úplně každou vteřinu. Pro někoho to může být klišé, jenže fanoušci Canadiens jsou prostě neuvěřitelní a vždy se ke mně skvěle chovali. Našel jsem tu spoustu přátel a měl tady skvělé spoluhráče. Hrát tady bylo něco a já jsem si to moc užil," vzkázal Plekanec.

Sedmý hráč klubové historie co do počtu odehraných utkání v dresu Canadiens ale nevyloučil, že se jednou vrátí. "Je to samozřejmě možnost a i tom jsme se bavili. Mít na kontě tisícovku odehraných utkání za Canadiens, to by bylo samozřejmě něco mimořádného," uvedl Plekanec.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.