ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
WSM LIGA

Rytíři vyhráli pro Jágra. Nikdo nám ho nebude mlátit, řekl kapitán Strnad

Velikost textu:

Hokejistům Kladna zatrnulo, když v úvodu prvoligového duelu s Havířovem zůstal po zákroku Marka Sikory a nárazu do mantinelu na ledě bezvládně ležet zraněný Jaromír Jágr. Kapitán Rytířů pro domácí zápasy Jakub Strnad přiznal, že ve zbytku první třetiny se nepříjemný okamžik podepsal na výkonu týmu. Byl rád, že Kladno zápas i pro hrající legendu a majitele klubu vyhrálo 3:1.

Radost hokejistů Kladna
Radost hokejistů Kladna

"Vůbec nic příjemného to nebylo, když jsme viděli, že nevnímá, a vůbec jsme nevěděli, co s ním je. Myslím, že to tady zaskočilo úplně všechny," řekl Strnad, který sice nebyl při Jágrově zranění na ledě, ale hned vzápětí tam ze střídačky vjel. "Pomáhal jsem tam doktorům. Fakt to bylo nepříjemné tam vidět bezvládné tělo."

Na led zamířila i nosítka, ale Jágr nakonec odešel za doprovodu lékaře Kladna Petra Fulína na střídačku a následně do kabiny. S krvácející ránou v obličeji a viditelně otřesený. "Nevím, jak na tom teď je, ale fakt to nebylo nic hezkého," doplnil Strnad.

Šestadvacetiletý útočník doufá, že bude nedávná posila z Calgary z NHL brzy v pořádku. "Je to pro nás ztráta a věříme, že se dá co nejdříve do kupy a bude nám pomáhat dál. Je to ale hokej, musíme se obejít i bez něj. To se může stát kdykoliv i v play-off, to nás nemůže zaskočit," uvedl Strnad.

Bezprostředně po zákroku ale podle něj tým Rytířů vyvedený z míry byl. "Byli jsme z toho psychicky rozhození a do konce první třetiny jsme byli takoví rozháraní," podotkl Strnad. Kladenští si ale řekli, že i pro Jágra chtějí vybojovat výhru.

"Nikdo nám ho nebude mlátit. Musíme se k tomu tak postavit. Navíc to byl zápas jako v play-off. My body potřebujeme, abychom udrželi třetí místo," dodal Strnad.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.