neděle 19. srpna 2018 Ludvík
49. KOLO PRVNÍ LIGY

Na Jágra bylo v Edenu vyprodáno, Kladno porazilo Slavii v prodloužení

aktualizováno 14. 2. 2018 21:28

Hokejisté Kladna vezou z pražského Edenu bod za výhru v prodloužení nad Slavií 2:1. Bylo vyprodáno, jako na všech prvoligových stadionech, kde Kladno nastoupilo s Jaromírem Jágrem. Ten si ale ve druhém zápase za sebou nepřipsal ani bod. Z vedení v tabulce sesadil Havířov Karlovy Vary, které jsou nyní o bod druhé za Českými Budějovicemi. Kladno udrželo třetí místo před Prostějovem.

Jaromír Jágr před brankářem Slavie Frodlem

Kladno po dvou porážkách ve 49. kole zvítězilo. Jágra den před 46. narozeninami přivítal aplaus čtyř tisíc diváků v beznadějně vyprodané hale. Na pravém křídle prvního útoku dřel, útočil i bránil a při nepříznivém vývoji se snažil protlačit do koncovky.

Slavná osmašedesátka vystřelila na branku Slavie třikrát, a když byl Jágr na ledě, bylo to znát. Prosadit se ale nedokázal. Teprve jednadvacetiletý brankář Slavie Dominik Frodl - podle statistik jeden z nejlepších gólmanů soutěže - byl proti. Minisouboje s legendou vyhrál 2:0.

Jágr měl velkou příležitost hned v úvodu, jenže Frodl odolal. Ve 35. minutě pak olympijský vítěz z Nagana předvedl své umění. Protáhl se do zakončení, pohrál si i s Frodlem, ale kotouč mu v obrovské příležitosti sklouzl z hole.

Kladno vyhrálo na Slavii 2:1 v prodloužení díky gólům Hořavy

Místo aby slavil vyrovnání na 1:1 a první branku od odchodu z Calgary, jen zklamaně zaklel. Náladu mu zlepšili spoluhráči, především autor dvou branek Petr Hořava, který se postaral o obrat, když v čase 61:07 šťastně trefil výhru v prodloužení.

Rytíři od ofenzivní pětibrankové smršti ve třetí třetině duelu s Benátkami nad Jizerou vstřelili v každém dalším utkání v základní hrací doby s Jágrem v sestavě pouze jedinou branku.

Hráči Českých Budějovic vyhráli přestřelku s Ústím nad Labem 8:5 a vrátili se na špici tabulky, z níž sesadili Karlovy Vary. Ty prohrály v Havířově v prodloužení. Na čtvrté místo o dva body za Kladno se posunul díky domácímu vítězství nad Třebíčí 4:1 Prostějov. Předstihl o skóre Přerov, který si duel v Litoměřicích předehrál v neděli a vyhrál 6:4.

Šanci na play-off posílil Vsetín, který zvítězil na hřišti poslední Kadaně 5:2 a přiblížil se osmé Třebíči na rozdíl tří bodů. Naději živí i desátý Frýdek-Místek, který po výhře nad Benátkami nad Jizerou zaostává za osmičkou o šest bodů.

49. kolo první ligy

Slavia Praha - Kladno 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1) Branky: 8. Z. Doležal - 56. a 62. P. Hořava. Rozhodčí: Barek, Wagner - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 4000 (vyprodáno).

Havířov - Karlovy Vary 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0) Branky: 22. Rác, 35. Tomi, 63. R. Havel - 20. a 40. O. Beránek. Rozhodčí: Přikryl, Fiala - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 1974.

Motor Č. Budějovice - Ústí nad Labem 8:5 (3:1, 3:2, 2:2) Branky: 11. a 20. Rob, 32. a 36. M. Bárta, 14. Dostálek, 33. M. Čermák, 47. Kutlák, 48. Nedorost - 1. Smolka, 22. Gengel, 25. Weinhold, 42. Pšenička, 55. Severa. Rozhodčí: J. Doležal, Kopeček - Krátký, Ševic. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:1. Diváci: 5114.

Frýdek-Místek - Benátky nad Jizerou 4:1 (0:0, 3:1, 1:0) Branky: 23. a 32. Kofroň, 39. a 56. Štumpf - 29. Bittner. Rozhodčí: Dědek, Obadal - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:5, navíc Mikulík (Frýdek-Místek) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 998.

Prostějov - Třebíč 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) Branky: 14. Divíšek, 24. L. Havlík, 48. Starý, 53. Fiala - 22. Paták. Rozhodčí: R. Čech, Skopal - Reich, Měkýš. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 1461.

Kadaň - Vsetín 2:5 (0:4, 1:0, 1:1) Branky: 38. Tůma, 60. Kůs - 3. a 16. Markovič, 5. Vávra, 12. P. Beránek, 60. Šilhavý. Rozhodčí: Kostourek, Valenta - Malý, Šimán. Vyloučení: 6:4, Trefný - Vítek oba 10 min. Bez využití. Diváci: 376.