ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Nejlepší střelec extraligy Ton definitivně ukončil kariéru

Velikost textu:

Petr Ton dal v 44 letech definitivně sbohem hráčské kariéře. Trojnásobný nejlepší střelec hokejové extraligy a historicky její nejlepší střelec s 384 góly se rozhodl ze zdravotních důvodů nezkoušet další angažmá. Majitel dvou mistrovských titulů se Spartou uvažuje o trénování, začít by chtěl u mládeže.

Petr Ton (druhý zleva) v dresu Kladna
Petr Ton (druhý zleva) v dresu Kladna

Ton zvažoval, že by ještě odešel hrát do zahraničí. "Měl jsem na výběr. Například Nice ve Francii, Alpská liga, Itálie, druhá německá liga. Nakonec zůstávám doma," řekl. "Nejsem na tom zdravotně tak dobře, abych s klidným svědomím podepsal kontrakt a po nějaké době oznámil, že to ze zdravotních důvodů nejde. To není seriózní. Takhle se nechovám," uvedl Ton, jehož kariéra je spojena hlavně se Spartou.

V pražském klubu působil v letech 2003 až 2014, kdy Spartu opustil jako nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec v klubové historii. Pak nastupoval necelé dvě sezony za Kometu Brno, kde i vinou zdravotních potíží v březnu 2016 předčasně skončil. V další sezoně se snažil pomoct Kladnu k návratu do extraligy, ale marně.

O své nejbližší budoucnosti jasno nemá. "V tuhle chvíli nikde nic domluveného nemám. Chci jednou zúročit trenérské béčko, nebo můžu pracovat u mládeže a k tomu uplatnit licenci kondičního trenéra. V tomhle směru bych rád příští sezonu, třeba už od května, kdy začíná suchá příprava, působil u mladých hráčů v kladenském klubu. Nechávám všechno otevřené. Vždyť jsem teprve včera skončil s hraním," řekl Ton, který má zkušenosti také z finské ligy, kde hrál za Espoo Blues, JYP Jyväskylä a Kärpät Oulu.

přehrát video
Hokejový kanonýr Ton ve 44 letech ukončil kariéru
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.