Vedoucí čtyřka první ligy knockoutovala soupeře

Lídři druhé nejvyšší první hokejové ligy ukázali ve 43. kole soupeřům, kdo soutěži vládne. Vedoucí České Budějovice nastřílely do branky předposledních Benátek osm gólů, druhé Karlovy Vary sestřelily pěti zásahy Ústí, stejně jako třetí Kladno vyprovodilo Třebíč a čtvrtá Slavia nadělila "sedmičku" poslední Kadani.

Utkání České Budějovice - Litoměřice
zdroj: ckmotorsport.cz

Jihočeský Motor si třemi brankami v úvodním dějství vypracoval rozhodující náskok. Hosté sice v 27. minutě snížili, ale Jihočeši do konce prostřední třetiny přidali další dvě trefy. Kvůli rozbitému plexisklu, rozkoplému bruslí při pádu jednoho z benátských hráčů, byla druhá část předčasně ukončena a dohrála se před závěrečnou třetinou. V ní domácí skórovali třikrát během necelých tří minut.

Slovinský útočník Rok Pajič si vylepšil statistiky o čtyři body za branku a tři nahrávky. Rovněž parťák z útoku Václav Nedorost asistoval třikrát.  Centr Petr Stloukal pomohl k výhře Energie Karlovy vary třemi body za dva góly a asistenci. Týmu mistrů extraligy z roku 2009 pomohly dvě využité přesilovky. Čestný zásah Slovanu za stavu 0:5 obstaral premiérovou trefou v sezoně útočník Roman Navarra.

Na čtvrtém triumfu Kladna za sebou se čistým hattrickem podílel nejlepší střelec mužstva Jakub Strnad. V 33. minutě se Třebíči povedlo snížit, ale v závěrečné třetině Rytíři dvěma góly stanovili konečnou podobu skóre. Horácká Slavia neuspěla potřetí v řadě.

Přerov si poradil se Vsetím 4:3 po samostatných nájezdech. Skóre otevřel sedmnáctiletý útočník Karel Plášek, jemuž na gól nahrál o jeho 27 let starší otec. V 31. minutě zařídil Jakub Šlahař Zubrům dvoubrankový náskok. Valachům se však do konce druhé třetiny podařilo třemi góly stav zápasu obrátit. Domácí vyrovnali v 55. minutě zásluhou Romana Pšurného, kterému nahrál Plášek starší.

V penaltovém rozstřelu si vítěznou trefu připsal bek Radomír Pala. Přerov doma zvítězil popáté v řadě, naopak Vsetín na ledě soupeře neuspěl po čtyřech zápasech. Navzdory prohře jsou držitelé šesti extraligových titulů na osmém místě tabulky zaručujícím účast v play-off.

Slavia jednoznačně přehrála poslední Kadaň 7:1 a radovala se z páté výhry v řadě. Trhači mají přesně opačnou bilanci. Dvěma góly k tomu přispěli útočníci Martin Ondráček a Zdeněk Doležal, který navíc přidal i nahrávku. Třemi body za branku a dvě asistence se prezentoval i obránce Jiří Drtina.

Havířov rozhodl o triumfu nad Prostějovem 3:0 v první části, v níž v rozmezí necelých šesti minut vstřelil všechny branky. Jestřábi nezvládli třetí duel po sobě.

43. kolo první hokejové ligy:

Motor České Budějovice - Benátky nad Jizerou 8:1 (3:0, 2:1, 3:0) Branky: 1. a 40. J. Mikyska, 18. a 46. Rob, 17. Galamboš, 30. Pajič, 44. Jonák, 45. L. Květoň - 27. Chrtek. Rozhodčí: Čech, Skopal - Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6168.

Slavia Praha - Kadaň 7:1 (2:0, 2:1, 3:0) Branky: 4. a 58. M. Ondráček, 14. a 25. Z. Doležal, 31. J. Drtina, 53. Kubica, 54. Šmerha - 5. Hejcman. Rozhodčí: Kostourek, Wagner - Coubal, Toman. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 768.

Karlovy Vary - Ústí nad Labem 5:1 (1:0, 2:0, 2:1) Branky: 2. a 34. Stloukal, 29. Podlipnik, 47. Tuominen, 51. M. Rohan - 56. Navarra. Rozhodčí: Sýkora, Valenta - Malý, Šimán. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 2470.

Kladno - Třebíč 5:1 (1:0, 2:1, 2:0) Branky: 2., 19. a 31. J. Strnad, 48. Kurjanov, 49. Machač - 33. L. Horký. Rozhodčí: Jechoutek, Zubzanda - Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 1919.

Přerov - Vsetín 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0) Branky: 8. Plášek ml., 31. Šlahař, 55. Pšurný, rozhodující sam. nájezd Pala - 35. a 39. Podešva, 36. Karafiát. Rozhodčí: Šutara, Veselý - Maštalíř, Komínek. Vyloučení: 6:8, navíc Illéš (Vsetín) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2908.

Havířov - Prostějov 3:0 (3:0, 0:0, 0:0) Branky: 12. Luža, 14. Hudeček, 18. Matai. Rozhodčí: Škrobák, Fiala - Adamec. Měkýš. Vyloučení: 7:7, navíc Kolář (Prostějov) 10 min. Bez využití. Diváci: 2097.